Na świecie zaczyna brakowac adresów IP. Już działa lekarstwo

2012-06-06 22:15:09

Autor: sxc.hu

Od dziś w cyberprzestrzeni działa nowy system adresów internetowych. System IPv6 jest znacznie pojemniejszy od stosowanego obecnie.

Tak zwany protokół komunikacyjny IPv6, (Internet Protocol version 6), jest bardzo potrzebny, bo na świecie zaczyna brakować adresów internetowych. Taki adres, zwany popularnie IP, ma każdy komputer podłączony do Internetu. Zwykle wygląda on jak rząd dwunastu cyfr przedzielonych kropkami.
Możliwe kombinacje dają ponad cztery miliardy adresów, a to w dzisiejszych czasach za mało - tłumaczy jeden z wynalazców internetu, Vint Cerf: „Z czasem urządzeń przybywało i ten system, który został zaprojektowany jako eksperyment, okazał się niewystarczający”. Adresy w nowym protokole to kombinacje 32 cyfr i liter, toteż ich całkowita liczba będzie mierzona w sekstylionach - sekstylion to 1 i 36 zer. Eksperci dodają, że w przyszłości nie tylko komputery, ale także nasze samochody, lodówki i grzejniki będą podłączone do internetu i one też muszą mieć własne adresy.
Dostęp do Reportera, ciekawych wywiadów, obszernych reportaży oraz 40 innych czołowych portali w Polsce. Dołącz do czytelników ceniących dobrą informacje. Zarejestruj się w PIANO już teraz KLIKNIJ TUTAJ

Komentarze 0 pokaż wszystkie komentarze w serwisie