Zatrzymanie w Częstochowie

2012-08-21 10:14:34

300 mln złotych - o wypranie brudnych pieniędzy w takiej kwocie oraz o wyłudzenia podatkowe podejrzane są dwie osoby zatrzymane przez ABW.

Funkcjonariusze zatrzymali podejrzanych o przestępstwa na terenie Częstochowy. Zarzuca się im m.in. fałszowanie dokumentacji finansowej oraz wyłudzenie podatku VAT.

Zatrzymani to wiceprezes i dyrektor ds. sprzedaży firmy zajmującej się obrotem wyrobami stalowymi. Miała ona dokonywać fikcyjnych transakcji na terenie Polski, Cypru, i Słowacji. Zatrzymani zostali tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy. Ponadto decyzją Sądu Rejonowego w Gliwicach tymczasowo aresztowano jeszcze jedną osobę - prezesa zarządu tej firmy.

W sprawie dotychczas wydano postanowienia o przedstawieniu zarzutów łącznie siedmiu osobom.

IAR/ABW/łp/mitro/
Dostęp do Reportera, ciekawych wywiadów, obszernych reportaży oraz 40 innych czołowych portali w Polsce. Dołącz do czytelników ceniących dobrą informacje. Zarejestruj się w PIANO już teraz KLIKNIJ TUTAJ

Komentarze 1 pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

  1. rabuś #785819 | 88.156.*.* 21 sie 2012 14:57

    Taki kraj,gdzie każdy dyrektor i prezes ma łapki w gó...ie umaczane!To zazwyczaj ludzie bez honoru,dążący do tego,aby się nachapac,nieważne jakimi sposobami,jeżeli już zostaną ukarani,to jest to kara śmieszna i w zawieszeniu,a majątku i tak im nikt nie odbiera,a oni kradną dalej,bo nic innego nie potrafią!

    ! - + odpowiedz na ten komentarz