Polacy piją coraz więcej taniego wina

2013-03-05 13:03:09 (ost. akt: 2013-03-05 13:02:33)

Podziel się:

Polacy piją coraz więcej taniego wina - wynika z badań prowadzonych przez Polską Radę Winiarstwa. Na szczęście nie chodzi o najtańsze wyroby winopodobne, tylko o prawdziwe wina gronowe w przedziale cenowym od dziesięciu do piętnastu złotych.

Elżbieta Pawłowska z Rady mówi, że przyczyną tego zjawiska jest najprawdopodobniej oszczędność Polaków. - Zmniejszają się nasze dochody i dotyka nas kryzys - mówi przedstawiciel branży. Konsumenci kupując wino do obiadu decydują się więc coraz częściej na wino z przedziału 10-15 złotych, niż na to kosztujące powyżej 20 złotych. Ta tendencja widoczna jest wynikach sprzedaży. Polacy z roku na rok coraz chętniej piją wino. Zdaniem ekspertów wynika to między innymi z tego, że coraz więcej z nas podróżuje. - Ludzie wyjeżdżają, zwiedzają inne kraje, spotykają się z inną kulturą czy kulinarnymi zwyczajami. To sprzyja konsumpcji win, szczególnie tych do obiadu - mówi Elżbieta Pawłowska.

Szacuje się, że przeciętny Polak wypija rocznie około sześciu litrów wina. Wlicza się w to również amatorów win owocowych. Nadal jednak daleko nam w tym względzie do krajów Europy Zachodniej.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR) Radomir Czarnecki/K.P.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Polacy piją coraz więcej taniego wina #1011723 | 46.205.*.* 5 mar 2013 13:47

    a co maja pić? Koniak? Za niedługo przyjdzie im pić denature...

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz