Modlin: prace naprawcze rozpoczyna się 11 marca

2013-03-06 21:01:33 (ost. akt: 2013-03-06 11:35:12)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: sxc.hu

Podziel się:

Prace naprawcze na pasie startowym lotniska w Modlinie rozpoczną się w poniedziałek 11 marca. Taką informację przekazał w oświadczeniu zarząd podwarszawskiego portu lotniczego.

Firma Erbud ma nieco ponad 2 miesiące na naprawę pasa startowego na lotnisku w Modlinie. Harmonogram naprawy zakłada bowiem przywrócenie pełnej funkcjonalności lotniska do 31 maja.

To termin realny potwierdzony zarówno przez wysokiej klasy ekspertów w dziedzinie technologii betonowych jak i generalnego wykonawcę - czytamy w oświadczeniu zarządu lotniska.

Przedstawiciele Erbudu informowali wcześniej, że zarząd lotniska chce nakłonić spółkę do podpisania niekorzystnego porozumienia. Firma protestowała przeciwko sformułowaniom zawartym w projekcie, z których miało wynikać, że całą winę za usterki w betonowej nawierzchni pasa ponosi wykonawca prac. Władze Erbudu uważają, że podpisanie porozumienia zamknęłoby drogę do rzetelnego wyjaśnienia sprawy.

Reprezentująca port w Modlinie Edyta Mikołajczyk nie zgadza się z taką interpretacją. Jej zdaniem, Erbudowi prawdopodobnie chodzi o określenie prac jako "remont", a nie "modernizacja". Jednak użycie tego drugiego określenia byłoby- jej zdaniem- nieuprawione.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/na podst. komunikatu/kd & wcześn./dyd

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB