Kopacz chce zapobiec tabletowym wystąpieniom

2013-03-07 19:02:43 (ost. akt: 2013-03-07 19:02:16)

Podziel się:

Marszałek Sejmu zapowiada zmiany w regulaminie. Po dzisiejszym "tabletowym" wystąpieniu profesora Piotra Glińskiego postanowiła ukrócić takie praktyki. Według Ewy Kopacz, był to niebezpieczny precedens, nastąpiło łamanie regulaminu, pokazano też, że "w parlamencie każdy może zabrać głos".

Marszałek Sejmu jest przekonana, że prezes PiS złamał dziś regulamin Sejmu. Tłumaczy, że nie przerwała mu wystąpienia, bo wybrała mniejsze zło.

Na początku swego wystąpienia prezes PiS przypomniał, że marszałek Sejmu Ewa Kopacz nie zgodziła się, aby kandydat na szefa rządu technicznego Piotr Gliński, przedstawił w Sejmie swój program. Kaczyński wyjął więc tablet i stojąc na mównicy, pokazał posłom główne tezy wcześniejszego przemówienia Glińskiego. Trwało to około 15 minut i wywołało śmiechy na sali.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Rucińska/dyd

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Strżnik Konstytucji #1014905 | 80.53.*.* 7 mar 2013 20:28

    Przed każdym wystąpieniem na mównicy ten "ktoś" (Kaczyński) powinien zdać egzamin ze znajomosci choćby pierwszej zwrotki Hymnu Państwowego. Każdy kto nie zna chocby tego fragmentu Hymnu nie powienien miec prawa głosu a ten ktoś chciał zebyśmy z ziemi polskiej do Polski Głupek jakiś,,,, mie wymyslił by czegos podobnie bzdurnego ...jak nie slepiec (lata 80 -te to głupek chce nas prowadzic.... Wara głupkom od konstytucji i urzędów państwowych.... Strażnik

    ! - + odpowiedz na ten komentarz