Coraz gorsze warunki na drogach

2013-03-31 18:06:45 (ost. akt: 2013-03-31 18:06:18)

Autor zdjęcia: sxc

Podziel się:

Pogarszają się warunki na drogach. Intensywne opady śniegu niemal w całym kraju powodują słabą widoczność. W niektórych regionach tworzą się zawieje i zamiecie śnieżne. Meteorolodzy ostrzegają przed oblodzeniem nawierzchni dróg.

Oprócz województw zachodniopomorskiego i lubuskiego pada lub będzie padać w całym kraju. W Świętokrzyskiem, Lubelskiem, Podkarpackiem, części Małopolskiego i Podlaskiem temperatura spadnie poniżej zera, co spowoduje oblodzenie nawierzchni dróg i chodników. Szczególnie na Podlasiu na drogach będzie bardzo ślisko. W województwie pomorskim meteorolodzy zapowiadają silny wiatr powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

Z policyjnych danych wynika, że do tej pory święta na drogach są dużo bezpieczniejsze niż ubiegłoroczne. Na lepsze statystyki prawdopodobnie paradoksalnie wpłynęła gorsza pogoda.
Bezpieczniejsze nie znaczy jednak bezpieczne. Do tej pory, od piątku na polskich drogach doszło do 112 wypadków, w których 9 osób poniosło śmierć a 146 zostało rannych. Policjanci zatrzymali prawie 600 kierowców jadących na tak zwanym podwójnym gazie.

Od rana na drogach całej Polsko doszło do wielu groźnych wypadków. W województwie opolskim, w pobliżu miejscowości Góra świętej Anny, do rowu wpadł samochód osobowy. Ranne zostały cztery osoby. W województwie dolnośląskim auto osobowe uderzyło w bariery energochłonne. Z kolei pod Sieradzem zderzyły się trzy samochody. 2 osoby zostały ranne.

iar/imgw.pl + komunikaty gddkia + iar wcześniejsze/kry/tk

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB