Zła sytuacja na drogach. Śnieg i ślisko

2013-04-04 10:26:38 (ost. akt: 2013-04-04 11:39:53)

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: KPP Pisz

Podziel się:

Atak zimy daje się we znaki kierowcom. Główna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informuje, że utrudnienia na trasach krajowych występują głównie na wschodzie i północy kraju. Błoto pośniegowe zalega również na drogach Śląska, Małopolski i Dolnego Śląska.

Bardzo źle jeździ się na Podlasiu, w północnej i wschodniej części województwa Warmińsko-Mazurskiego, a także na Mazowszu. Po całonocnych opadach śniegu trudne warunki na drogach powiatu bialskigo i Białej Podlaskiej.

Fatalne warunki na szosach Podkarpacia. Po zawiejach i zadymkach - nawet główne trasy regionu są mokre i pokryte śnieżnym błotem. Najgorsze warunki - z dróg krajowych - są na 77-mce od Niska do Jarosławia. Jeszcze gorzej na drogach wojewódzkich i lokalnych. Tam miejscami jest całkiem biało.

Poprawia się sytuacja na drogach wojewódzkich na południu Lubelszczyzny. Na większości odcinków miejscami zalega pośniegowe błoto. Na północ od Lublina warunki do jazdy są zdecydowanie gorsze. Pomiędzy Lublinem Łęczną i Parczewem na drogach zalega cienka warstwa zajeżdzonego śniegu. Jest bardzo ślisko.

W Warszawie służby miejskie walczą ze śniegiem. Nocne opady sprawiły, że w stolicy są bardzo trudne warunki jazdy. Akcja odśnieżania rozpoczęła się o 3 rano. Trwało posypywanie tych ulic, po których kursują autobusy komunikacji miejskiej. Po godzinie 6 wyjechały kolejne pługosolarki na mosty i wiadukty.
W stolicy cały czas sypie. Meteorolodzy ostrzegają, że w ciągu dnia może go spaść nawet 12 centymetrów śniegu.

Trudne warunki jazdy utrzymają się do popołudnia.
Służby drogowe apelują do kierowców o ostrożną jazdę.

iar

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB