Spadek sprzedaży pecetów

2013-04-11 19:03:02 (ost. akt: 2013-04-11 19:03:23)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

Autor zdjęcia: Sławomir Kędzierski

Podziel się:

Tradycyjne komputery typu PC sprzedają się coraz słabiej. W pierwszych trzech miesiącach tego roku analitycy odnotowali kilkunastoprocentowy spadek.

Według zajmującej się badaniem rynku firmy IDC spadek sprzedaży pecetów wyniósł 14% - to najgorszy wynik od 19 lat. IDC podaje, że w pierwszym kwartale sprzedano 76,3 miliona komputerów PC.

„Tu są dwa czynniki. Po pierwsze ludzie chętniej kupują tablety. Po drugie, kiedyś pecety wymieniało się średnio co trzy lata. Ale teraz rzadziej; te komputery są dość dobre, więc jeśli działają, to po kupować nowe” - mówi ekspert i bloger Larry Magid. Inni eksperci jako przyczynę podają także kryzys gospodarczy. Zdaniem niektórych analityków, w pewnym sensie rozczarowaniem okazał się też nowy system operacyjny Windows 8, firmy Microsoft. Jest on przystosowany do komputerów z ekranami dotykowymi, a taki ekran podwyższa cenę sprzętu.

InformacyjnaAgencja Radiowa /IAR/, Rafał Motriuk/moc

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ;) #1051898 | 89.228.*.* 11 kwi 2013 19:29

    tera robiom takie laptoki że giery chodzom na nich piknie a i taki laptok mijsca w ziemniance mnij zajmuje - analityk życiowy Gąbka Wsiąkiewicz

    ! - + odpowiedz na ten komentarz