Wypadek polskiego autokaru. Zginęło 5 osób

2013-04-14 09:51:11 (ost. akt: 2013-04-14 13:59:49)

Podziel się:

W wypadku autobusu w Belgii zginęło dwóch Polaków i trzech Rosjan - potwierdziła belgijska policja. Polacy to kierowcy pojazdu. Wcześniej media podawały rozbieżne informacje dotyczące liczby ofiar. Pojazdem podróżowała młodzież z Rosji.

Polski konsul w Belgii Jan Cibula, który jest na miejscu wypadku powiedział IAR, że 9 osób jest ciężko rannych, a 10 - lekko. 23 osoby przebywają w tymczasowym punkcie pomocy.

Inną liczbę zabitych podaje rosyjskie ministerstwo do spraw sytuacji nadzwyczajnych. Według niego zginęły cztery osoby, w tym trzech Polaków - wśród nich dwóch kierowców i przewodnik. Czwartą ofiarą ma być rosyjska nauczycielka.

Rzeczniczka prasowa rosyjskiej agencji turystycznej Irina Turina przekazała, że autokarem z Wołgogradu do Paryża jechały dzieci ze szkoły w miejscowości Surowikino, leżącej niedaleko Wołgogradu.

Ministerstwo do spraw sytuacji nadzwyczajnych uruchomiło gorącą linię dla krewnych osób podróżujących autokarem.

Do wypadku doszło nad ranem na wiadukcie w pobliżu Ranst. Autokar z nieznanych przyczyn zjechał z autostrady, przebił barierki i zsunął się ze skarpy. Kierowca prawdopodobnie zasnął.

Informacyjna Agencja Radiowa/wcześniej/łp

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. BUSOMAT.PL #1054888 | 193.106.*.* 14 kwi 2013 13:26

    Wyrazy współczucia

    ! - + odpowiedz na ten komentarz