PiS liczy na integrację lewicy

2013-04-15 10:47:34 (ost. akt: 2013-04-15 10:47:30)

Podziel się:

Adam Hofman z PiS twierdzi, że zintegrowanie polskiej lewicy to tylko kwestia czasu. W radiowej Trójce poseł mówił, że dzisiejszy układ polityczny jest efemerydą. Jednocześnie podkreślał, że dobre sondażowe wyniki Europy Plus i SLD nie są zagrożeniem dla PiS, ale dla PO. Sondaż Rzeczpospolitej daje inicjatywie Aleksandra Kwaśniewskiego i Janusza Palikota oraz SLD od 22 do 27 procent poparcia.

To kwestia czasu, żeby w Polsce sytuacja wróciła do normy, że będzie silna centroprawica czyli my, jakaś zintegrowana lewica, no i partia środka z 10 procentowym poparciem, jak kiedyś Unia Wolności - dodaje Hofman.
Odnosząc się do dużego zaangażowania posłów PiS w kampanię w wyborach uzupełniających do Senatu w Rybniku, Hofman przyznał, że Śląsk jest bardzo ważnym terenem w strategii partii.

O mandat senatora z ramienia PiS ubiega się tam Bolesław Piecha. Walczy o poparcie między innymi z Januszem Korwin-Mikkem z KNP, Mirosławem Dużym z PO, Krzysztofem Sajewiczem z SLD, Pawłem Polokiem z Ruchu Autonomii Śląska i Grażyną Kohut z PSL.

IAR/Trójka/łp/buch

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB