Łódzka prokuratura umorzyła śledztwo w aferze "łowców skór"

2013-05-16 19:41:17 (ost. akt: 2013-05-16 19:41:09)

Podziel się:

Łódzka prokuratura umorzyła śledztwo przeciwko 37 osobom podejrzanym w aferze "łowców skór". Chodzi o osoby, które w 2002 roku usłyszały zarzuty związane z przyjmowaniem łapówek i przekazywaniem informacji o zgonach firmom pogrzebowym.

Wśród nich jest Tomasz S. który miał być główną postacią afery. Rzecznik łódzkiej prokuratury okręgowej Krzysztof Kopania podkreśla, że pracownicy pogotowia w zamian za przekazywanie informacji o zgonach firmom pogrzebowym, przyjmowali korzyści. Jednak brak jest w przypadku osób, których dotyczy umorzenie, podstaw, by stwierdzić że doszło do przestępstwa oszustwa.

Afera "łowców skór" wybuchła w 2002 roku. "Gazeta Wyborcza" i Radio Łódź ujawniły wtedy, że w łódzkim pogotowiu handlowano informacjami o zgonach pacjentów. Podejrzewano, że były również przypadki uśmiercania chorych.
Zarzuty postawiono ponad 40 osobom. Dziewięć z nich usłyszało wyroki. Najsurowsze kary: dożywocia i 25-ciu lat więzienia - usłyszeli dwaj sanitariusze.

IAR/Piotr Krysztofiak /Radio Łódź/buch

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Tomek #2776040 | 83.26.*.* 12 sie 2019 20:18

    U nas w Nysie to do karetki wchodzi żywy człowiek, a następnego dnia jest trup. W ogóle nie zajmują się tam ratowaniem ludzi. Może nogę krzywo złożą, założą szwy po wypadku, a tak po za tym to są takie jaja że zgon. "Nie ma" rentgena, nie ma krwi, nie ma tomografu, nie ma laryngoskopu, nie ma antybiotyków, nie ma hemodializy, nie ma pielęgniarki i nie ma lekarza bo nie. Dzięki żeście po 10 latach oficjalnego ludobójstwa skazali 3 osoby z 3000 i poinformowali ludzi że jesteście bohaterami, a pseudo lekarzom nic nie grozi i że sąd to taki głupi piesek do wynajęcia.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz