Ważą się losy LOT

2013-06-10 18:51:16 (ost. akt: 2013-06-10 19:54:10)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

Autor zdjęcia: sxc.hu

Podziel się:

Ważą się losy polskiego przewoźnika lotniczego. Jutro przed południem zbierze się Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy spółki PLL LOT.

Rzecznik firmy Marek Kłuciński powiedział, że spotkanie jest formalnym wymogiem w sytuacji, gdy spółka odnotowuje straty i potrzebne jest jej wsparcie właściciela, między innymi skarbu państwa.
Obecnie LOT jest w trudnej sytuacji finansowej. W ubiegłym roku poprzedni zarząd spółki poprosił ministra skarbu o pożyczkę. W pierwszej transzy wystąpił o wsparcie w wysokości 400 milionów złotych, a w sumie o prawie miliard. Pod koniec ubiegłego roku pożyczka w wysokości 400 milionów złotych wpłynęła na konto LOT i poszła przede wszystkim na spłatę przeterminowanych zobowiązań. W maju tego roku Komisja Europejska warunkowo zatwierdziła przyznanie tej pożyczki. Zobowiązała jednocześnie zarząd spółki do przedstawienia planu restrukturyzacji. LOT ma na to czas do 20 czerwca.
Zaplanowane na jutro Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy ma rozpocząć się o godz. 11. Nie przewidziano udziału mediów w tym spotkaniu.

IAR

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB