"Dron aborcyjny" z tabletkami przyleciał do Polski

2015-06-27 20:40:15 (ost. akt: 2015-06-27 20:43:12)

Autor zdjęcia: TVN24/x-news

Podziel się:

Feministki z holenderskiej organizacji Women on Waves (Kobiety na falach) wysłały w sobotę z Frankfurtu nad Odrą (Niemcy) do sąsiednich Słubic dwa drony z tabletkami aborcyjnymi.

Akcja miała pokazać różnice w dostępie do usług aborcyjnych w Polsce i innych krajach Europy. - Zrobiliśmy tę akcję w celu zwrócenia uwagi opinii publicznej na problem tego, że kobiety w Polsce nie mają dostępu do medycznej aborcji oraz do refundowanej antykoncepcji - powiedziała Agnieszka Olszewska z organizacji Women on Waves.Źródło: TVN24/x-news

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. sk #1764153 | 81.190.*.* 27 cze 2015 22:19

    Dron to DJI Phantom 2 Vision Plus. Pilotowanie tego bezzałogowca w warunkach przedstawionych na filmiku i opisanych w artykule wymaga posiadania licencji BVLOS. Proszę wylegitymować "wolnościowego", pejsatego, lewackiego pilota drona czy posiada wymagane uprawnienia. Poza tym - prócz uprawnień - niezbędne jest posiadanie polisy OC na wykonywanie lotów komercyjnych, a w tym przypadku gdy ingerowano w konstrukcję drona (podczepione opakowania do płóz koptera) ta polisa działać nie będzie. Lot był komercyjny, więc oba dokumenty są wymagane. Zwolnione prawem z w/w uprawnień są osoby które wykonują loty rekreacyjne w zasięgu wzroku i z dala od skupisk ludzkich - ten jak widać taki nie byl.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)