Odeska policja aresztowała Chewbakkę. Przebieraniec chciał głosować, a dostał mandat

2015-10-26 15:12:03 (ost. akt: 2015-10-26 13:35:15)

Podziel się:

Jak podaje odeska policja, przebranego za bohatera "Gwiezdnych Wojen" mężczyznę zatrzymano z powodu prowadzonej przez niego agitacji wyborczej. O funkcję mera walczył w Odessie Darth Vader, inny bohater filmu.

Włochaty przebieraniec twierdzi, że jego przebranie nie miało niczego wspólnego z agitacją. - Mój strój cieszy się popularnością wśród dzieci. Rodzice, którzy zabierali je ze sobą na wybory, mogli zrobić im zdjęcia ze mną - tłumaczył Chewbacca. Po kilku godzinach spędzonych na sali sądowej, mężczyzna dostał mandat za utrudnianie działań policji. Będzie musiał zapłacić ponad 400 hrywien, czyli około 70 zł.

O funkcję mera Odessy walczyła w tym roku rekordowa liczba 42 kandydatów. Wśród nich znany ukraiński satyryk, który przebiera się za Dartha Vadera - postać z "Gwiezdnych Wojen". Ponadto były minister środowiska Igor Szewczenko i prawa ręka gubernatora Micheila Saakaszwilego - Aleksander Borowik. Wybory odbyły się w niedzielę 25 października. Według wstępnych danych druga tura nie będzie potrzebna. 51,5 proc głosów uzyskał Giennadij Truchanow, dotychczasowy mer miasta.Źródło: News Channel "24"/x-news

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB