Nowoczesna olsztyńska giełda pracy

2016-04-05 08:00:00 (ost. akt: 2016-04-05 15:04:16)

Autor zdjęcia: pixabay.com

Podziel się:

Olsztyńska Szkoła Wyższa im. Józefa Rusieckiego w Olsztynie, Miejski Urząd Pracy w Olsztynie, Urząd Pracy Powiatu Olsztyńskiego, Warmińsko-Mazurska Wojewódzka Komenda OHP w Olsztynie i Wojewódzki Urząd Pracy w Olsztynie organizują wspólnie przedsięwzięcie – VIII Nowoczesną Giełdę Pracy

Nowoczesna Giełda Pracy odbędzie już 8 kwietnia w Olsztyńskiej Szkole Wyższej im. Józefa Rusieckiego w Olsztynie przy ul. Bydgoskiej 33. Organizatorzy chcieliby, aby to wydarzenie wpisało się na stałe w kalendarz imprez aktywizujących osoby bezrobotne i szukające pracy. Giełda pracy ma być czymś nowatorskim, co pozwoli na wymianę doświadczeń, dopracowanie systemu poradnictwa zawodowego, dzielenie się pomysłami w planowaniu ścieżki kariery zawodowej każdego z uczestników. Do kolejnych edycji giełdy włączano nowe punkty: na początku była to tylko giełda pracy – później pojawiły się warsztaty dla bezrobotnych, panele dla studentów, prezentacje dla uczniów oraz zostały zorganizowane konferencje dla pracodawców, później pojawił się panel ekspercki z udziałem przedstawicieli świata biznesu, publicznych służb zatrudnienia, studentów i absolwentów nt. „Aktywność zawodowa i przedsiębiorczość kobiet kontra aktywność zawodowa i przedsiębiorczość mężczyzn”.

W kolejnym latach przeprowadzano kilka paneli eksperckich równolegle. Wszystkie pod hasłem „Mój zawód, moja przyszłość - robię to, co lubię!”, w których gośćmi były osoby znane ze świata sportu, motoryzacji, mody, kultury, biznesu. W tym roku zaplanowana została sesja naukowa dla doradców, pedagogów, nauczycieli, pracodawców, absolwentów – połączoną z zaprezentowaniem Warmińsko-Mazurskiego Paktu na Rzecz Rozwoju Poradnictwa Zawodowego w Olsztynie. W trakcie giełdy odbędą się też warsztaty dla uczniów, podczas których zaprezentowane zostaną konkretne zawody (fizjoterapeuta, kosmetolog, native speaker, teoretyk i praktyk sportu oraz trener zabawy) oraz aktywne metody poruszania się po rynku pracy.

Wydarzenie objęte zostało patronatem „Gazety Olsztyńskiej”.

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB