"Bezprawne działanie". Posłowie komentują wybór kandydatów na prezesa Trybunału Konstytucyjnego bez kworum

2016-12-01 12:33:21 (ost. akt: 2016-12-01 12:39:34)

Podziel się:

Posłowie opozycji liczą na akceptację prezydenta względem uchwały dotyczącej wyboru kandydatów na nowego prezesa TK. Sędziowie głosowali mimo braku kworum, bo troje z nich - wybranych podczas obecnej kadencji Sejmu - przebywało na zwolnieniu lekarskim.

- Prezydent zapozna się z uchwałą i oceni, czy sędziowie Trybunału Konstytucyjnego postępowali zgodnie z prawem - poinformował dyrektor biura prasowego w kancelarii prezydenta Marek Magierowski. Ma to zrobić po powrocie ze Szwecji, gdzie nadal jest z oficjalną wizytą.

- Sędziowie byli w bardzo trudnej sytuacji. Mam nadzieję, że tym razem prezydent Duda posłucha konstytucji i będzie respektował wybór Trybunału - stwierdził Jan Grabiec z PO.

Z kolei posłowie PiS-u traktują działanie TK jako bezprawne. Zdaniem Stanisława Piotrowicza, podobne postępowanie może rodzić odpowiedzialność prawną. - Jeśli ktoś ostentacyjnie łamie prawo, konstytucję i działa na szkodę dobra społecznego, to popełnia przestępstwo przekroczenia uprawnień funkcjonariusza publicznego - ocenił.Źródło: TVN24/x-news

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. krzroy #2124940 | 81.190.*.* 1 gru 2016 16:32

    A posłom PiS-u nie przyszło do głowy żeby sprawdzić czy ich sędziowie przypadkiem bezprawnie wymigali się od udziału w zgromadzeniu sędziów korzystając z "lewych" zwolnień? Czy takie blokowanie działalności TK jest zgodne z prawem? Czy jest godnie i moralne żeby sędzia TK łamał prawo naciągając ZUS na wypłatę zasiłku chorobowego za "lewe" zwolnienie? Czy po raz kolejny kaczor i duda zaakceptują bezprawie swoich członków (jak byś tego nie zrozumiał) ?

    ! - + odpowiedz na ten komentarz