Ciężarówka wjechała w tłum w Berlinie. Liczba ofiar wzrosła do 12

2016-12-19 21:26:39 (ost. akt: 2016-12-20 08:22:24)

Podziel się:

Do 12 wzrosła liczba ofiar tragicznego zdarzenia w Berlinie, gdzie ciężarówka na polskich numerach rejestracyjnych wjechała w tłum ludzi na terenie jarmarku świątecznego. Berlińska policja potwierdziła, że jej polski kierowca jest wśród ofiar. Prawdopodobnie pojazd został skradziony w stolicy Niemiec. Jedna osoba została aresztowana.

Do zdarzenia doszło około godz. 20 w popularnej wśród turystów, handlowej części Berlina zachodniego, Kudam. Ciężarówka wjechała w tłum przechodniów, raniąc blisko 50 osób i zabijając 11. Dwunasta ofiara to polski obywatel, który był pracownikiem firmy, do której należała ciężarówka. Jego ciało znaleziono na siedzeniu pasażera.

Policja bada wątek ewentualnej kradzieży pojazdu w celu przeprowadzenia zamachu terrorystycznego. Wiadomo, że prowadzący go w chwili tragedii mężczyzna, natychmiast po zdarzeniu zaczął uciekać. Policji udało się go jednak zatrzymać. Agencja DPA podaje nieoficjalnie, że to pakistański lub afgański uchodźca, który przybył do Niemiec w lutym tego roku.

W TVN24 właściciel firmy przewozowej, do której należy pojazd, mówi, że "gwarantuje za kierowcę". Ostatni raz rozmawiał ze swoim kierowcą w południe. Kierowca poinformował go, że rozładunek ciężarówki się opóźnił i zostawił ją na parkingu.źródło: Associated Press/ x-newsźródło: STORYFUL/ x-news

Komentarze (14) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ja #2140119 | 37.47.*.* 21 gru 2016 00:29

  Dzisiaj w Olsztynie ciapata stała przy przejsciu....nie zatrzymalem Sie ... Niech spierdala....

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. mark #2139668 | 79.187.*.* 20 gru 2016 13:56

  Ten zamach przeprowadził muzułmanin wyznawca islamu ...niemiecka gazetko napisz to wprost a nie kłamiesz !!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. 6 mln muzułmanów w Niemczech #2139650 | 95.90.*.* 20 gru 2016 13:40

  Wyobraźmy sobie, że z tej liczby 1 % to islamiści gotowi na wszystko, aby przejąć Europę. Mamy w tym momencie 60 tys. bojowników tylko w Niemczech. Pytanie tylko, czy ci przeszkoleni stanowią 1 %,, czy 10 %.? Tego nie wie nikt. Jestem głęboko wdzięczny PISowi za zamknięcie granicy dla arabów. W tych ciężkich i niestabilnych czasach skrajni antydemokraci, faszyści i targowiczanie ubeccy ze wszystkich sił chcą ponownie i natychmiast, bez czekania do następnych wyborów, przejąć władzę. Gdyby im się to udało, to po prostu mamy przechlapane, gdyż będą chcieli nas wszystkich zneutralizować, tak jak w większości mieszkańcy Niemiec zostali zneutralizowani u siebie. To oznacza, dalszą sprzedaż resztek polskich firm - bez własności jesteśmy, już tak jest właściwie, niewolnikami, to oznacza sprowadzenie możliwie maksymalnej ilości muzułmanów, bo taki jest plan lewaków, to oznaczałoby, że amerykanie nie zostaną rozlokowani na wschodzie Polski. Ryzyko pod każdym względem dla każdego z nas, dla naszych dzieci drastycznie wzrośnie. PIS popełnia błędy, ale to są błędy wynikające z działania. Jeśli będzie lepsza partia od PISu zagłosuję na lepszą. Obecnie, piszę to bez żadnych emocji, nie ma partii oprócz PISu coś nam wszystkim gwarantującej. Nie widzę żadnej alternatywy! W każdym państwie powinna być mądra i pragmatyczna opozycja. Obecnie mamy rozhisteryzowane dzieciaki z procą w ręku i indiańskimi okrzykami na ustach. To co obecnie robią jest nienormalne i nie mieści się w głowie normalnego człowieka.

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. ISLAM stwożył SZATAN #2139550 | 81.15.*.* 20 gru 2016 11:16

   ISLAM to same ZLO

   Ocena komentarza: warty uwagi (11) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! #2139539 | 217.99.*.* 20 gru 2016 11:00

    Polski kierowca został ugodzony nożem a potem zastrzelony. Parkował samochód pod bramą firmy dla której przywiózł towar. Zostawili go tam na noc, nie wpuszczając na teren firmy!!! W okolicy, w hangarach trzymano setki uchodźców.

    Ocena komentarza: warty uwagi (9) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   Pokaż wszystkie komentarze (14)