Posłowie o sankcjach dla J. Korwin-Mikkego za słowa o kobietach

2017-03-15 07:55:14 (ost. akt: 2017-03-15 07:57:15)

Autor zdjęcia: Przemysław Getka

Podziel się:

- Jak na standardy Parlamentu Europejskiego, to jest to bardzo surowa kara. Zwłaszcza, jeśli chodzi o zakaz występowania w imieniu Parlamentu Europejskiego i w ogóle mówienie o tym, że jest się parlamentarzystą, kiedy się tak obrazoburcze i skandaliczne tezy proponuje. Ja się bardzo cieszę, że tu PE wykazał się pryncypialnością, bo to, co w ostatnich tygodniach mówił Janusz Korwin-Mikke, jest skandaliczne - ocenił Rafał Trzaskowski z PO.

Europoseł został ukarany za wypowiedź o kobietach, które - jego zdaniem - są "słabsze, mniejsze i mniej inteligentne" od mężczyzn. Konsekwencje, jakie poniesie to pozbawienie diet poselskich przez 30 dni oznaczające utratę prawie 40 tysięcy złotych, zawieszenie w działalności poselskiej na 10 dni oraz zakaz wypowiadania się w imieniu Parlamentu Europejskiego przez rok.

- W stosunku do Korwin-Mikkego nie odniesie skutku żadna kara, bo on czerpie popularność z promowania poglądów, które się nie mieszczą w żadnych kanonach. To jest jego sposób na istnienie - mówiła Katarzyna Lubnauer z .Nowoczesnej.
Z kolei Jakub Stefaniak z PSL uważa, że Korwin-Mikke "powinien się cieszyć, że żyjemy w takim kręgu kulturowym, że nikt mu nie zasądził kary chłosty".

- Życzyłbym PE, aby ta wrażliwość dotyczyła nie tylko kwestii obrażania kobiet, ale też obrażania uczuć chrześcijan, w tym katolików - tak całą sprawę skomentował Jan Żaryn z PiS.źródło: TVN24/ x-news

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. www #2202360 | 83.6.*.* 15 mar 2017 09:24

    A ja się bardzo dziwię temu zakłamaniu. Już od bardzo dawna żaden z polityków nie interesuje się tym, że w Europie kobiety islamu są traktowane gorzej niż ludzie drugiej kategorii. To polityka w europie powoduje, że kobiety niedługo będą tak właśnie traktowane.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz