Polsko-niemiecki gang złodziei luksusowych samochodów rozbity

2017-03-21 07:58:24 (ost. akt: 2017-03-21 07:59:20)

Autor zdjęcia: TVN24/x-news

Podziel się:

Gdańsk. Centralne Biuro Śledcze we współpracy z niemiecką policją rozbiło gang złodziei samochodów. Grupa przestępcza specjalizowała się w kradzieży luksusowych samochodów. Zatrzymani członkowie grupy przestępczej odpowiedzą za kradzież co najmniej 45 aut o wartości 2 mln euro.

Grupa funkcjonowała od 2010 roku, a w jej skład wchodziło kilkanaście osób. - Mechanizm działania gangu polegał na nabywaniu wraków samochodów od ubezpieczycieli niemieckich i jednoczesnej kradzieży samochodów o odpowiedniej marce. Samochody były przerabiane na terenie Niemiec, a następnie legalizowane i sprzedawane w Polsce - tłumaczyła Tatiana Paszkiewicz z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Sprawa rozpoczęła się w lutym 2016 roku, kiedy to niemiecka policja zatrzymała w miejscowości Hoppegarten koło Berlina sześciu członków grupy przestępczej.
W Polsce funkcjonariusze CBŚP odzyskali 18 kradzionych w Niemczech samochodów. Polska policja zatrzymała także zleceniodawcę, który finansował całą działalność. Za pięcioma członkami grupy policja wysłała listy gończe.

Źródło:TVN24/x-news

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB