Nielegalny spirytus, papierosy i tytoniowa krajanka. CBŚP rozbiło grupę przestępczą

2017-03-21 16:35:21 (ost. akt: 2017-03-21 14:06:53)

Autor zdjęcia: CBŚP/x-news

Podziel się:

Policjanci CBŚP z Chełma przy współpracy straży granicznej rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, która zajmowała się produkcją i dystrybucją papierosów oraz tytoniu, a także handlem spirytusem. Szacuje się, że skarb państwa stracił na tym ponad dwa mln zł. W sprawie zatrzymanych zostało 10 osób.

Policjanci i pogranicznicy w tym samym czasie wkroczyli pod ustalone adresy w województwie dolnośląskim, łódzkim i mazowieckim. Zatrzymali 10 osób w wieku od 20 do 47 lat i przeszukali lokale oraz pojazdy należące do zatrzymanych.

Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad pół tony krajanki tytoniowej, prawie dwa tysiące litrów spirytusu oraz blisko trzy tysiące papierosów z logo jednego ze światowych producentów. W jednym z lokali zabezpieczono też maszynę do foliowania opakowań z papierosami i komponenty do produkcji papierosów.

Czterech mężczyzn usłyszało zarzuty związane z licznymi przestępstwami karno-skarbowymi oraz z udziałem w zorganizowanej grupie przestępczej. Pozostali usłyszeli zarzuty karno-skarbowe.

Źródło:CBŚP/x-news

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB