Chcieli ośmiu egzekucji w 11 dni. Pośpiech w Arkansas, bo przeterminują się trujące zastrzyki

2017-04-18 21:30:02 (ost. akt: 2017-04-18 16:33:25)

Podziel się:

Sąd apelacyjny w Arkansas uchylił wcześniejszą decyzję sądu okręgowego, która wstrzymała osiem planowanych egzekucji. Wszystkie mają zostać przeprowadzone w tym stanie w kwietniu. Pośpiech w sprawie wykonania wyroków śmierci ostro krytykują obrońcy praw człowieka. Władze stanu tłumaczą jednak, że termin przydatności trudno dostępnej trującej substancji wygasa pod koniec miesiąca.

Mimo takiego rozstrzygnięcia nie doszło do wykonania egzekucji dwóch zabójców: 55-letniego Dona Davisa i 60-letniego Bruce'a Warda. Davis w 1990 roku w czasie włamania zabił 62-letnią kobietę, Ward w 1989 roku udusił na stacji benzynowej 18-latkę. Każdy z nich spędził w celi śmierci ponad 20 lat. Ich egzekucje na kilka godzin przed przeprowadzeniem wstrzymał Sąd Najwyższy. Zawnioskowali o to prawnicy obu skazanych ze względu na ich stan umysłowy.

- Pozostaje nam przygotować się i dalej walczyć o sprawiedliwość dla rodzin ofiar. Sprawiedliwość, którą wymierzyli przysięgli stanu Arkansas, a która znalazła odzwierciedlenie w wyroku śmierci. Większość z tych rodzin czeka już ponad 25 lat, to dla nich koszmar – skomentował decyzję sądu J.R. Davis, rzecznik gubernatora stanu Arkansas.

Kolejna egzekucja przestępców zaplanowana jest na czwartek 20 kwietnia.
- W tym momencie nie ma żadnych apelacji w procesach Staceta Johnsona oraz Ledella Lee i wydaje nam się, że te egzekucje zostaną przeprowadzone zgodnie z planem – ocenił Solomon Graves, rzecznik departamentu więziennictwa Arkansas.Źródło: Associated Press
Dostawca: x-news

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. abc #2225919 | 212.160.*.* 19 kwi 2017 15:30

    Trzeba się spieszyć, bo gdy sie przeterminują to mogą zaszkodzić.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz