Góra trocin przed Sejmem. "Chcemy przypomnieć posłom i senatorom, że lasy rosną długo, ale zamienić je w trociny można momentalnie"

2017-04-27 16:07:46 (ost. akt: 2017-04-27 16:10:08)

Autor zdjęcia: TVN24/x-news

Podziel się:

Ekolodzy zorganizowali akcję protestacyjną przed Sejmem. Na ulicę wyrzucili górę trocin, by zwrócić uwagę na problem prawie nieograniczonego wycinania drzew. Trociny, które wyrzucili z ciężarówki, zaległy na jezdni i zatamowały ruch uliczny pod Sejmem.

- Drzewa rosną bardzo długo, ale bardzo szybko mogą się zmienić w stertę trocin. Tą akcją ludzie Greenpeace chcieli wyrazić poparcie dla poprawek społecznych, które zostały zgłoszone przez organizacje społeczne, ruchy miejskie, i które miał naprawić coś, co zepsuło Lex Szyszko - powiedział Robert Cyglicki, dyrektor Greenpeace Polska, jeden z organizatorów akcji wysypania trocin.

Protestujący przynieśli ze sobą transparenty "Lex Szyszko - Polska w trocinach". Na miejscu od razu interweniowała policja.

Źródło:TVN24/x-news

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. www #2232845 | 83.6.*.* 27 kwi 2017 16:50

    Miejmy nadzieję, że zapłacą odpowiednią grzywnę za zajęcie pasa drogowego oraz za zaśmiecanie ulicy. I ciekawe kto in za to płaci ?

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz