Ratownicy wyłowili z wody 24 ciała

2017-06-29 12:46:17 (ost. akt: 2017-06-29 12:53:00)

Podziel się:

Tajura, Libia. W rezultacie zakrojonej na szeroką skalę akcji ratunkowej u wybrzeży Libii uratowano ponad 5 tys. migrantów, jednak co najmniej 24 osoby poniosły śmierć - poinformował rzecznik włoskiej Straży Przybrzeżnej.

W akcji, która jest nadal prowadzona, uczestniczą jednostki włoskiej Straży Przybrzeżnej, statki pozarządowych organizacji pomocowych oraz prywatne łodzie.

Ochotnicy Czerwonego Półksiężyca poinformowali o znalezieniu zwłok 24 migrantów, które morze wyrzuciło na brzeg w pobliży stolicy Libii - Trypolisu. Ratownicy oceniają, że liczba ofiar zwiększy się bowiem codziennie tysiące nowych migrantów odpływają na przeładowanych łodziach i pontonach z wybrzeży libijskich w kierunku Włoch.

Źródło: RUPTLY/ x-newsKomentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. miki #2278503 | 88.156.*.* 4 lip 2017 13:09

    deportacja dla wszystkich imigrantów. Co z granicą wodną dlaczego są wpuszczani? Dlaczego jednostki straży wodnej funkcjonują jako taksówki wodne zamiast wykonywać swoją pracę. Dlaczego wyławiają imigrantów dwa kilometry od brzegi, którego startują? Kto pozwala na zalewnie Europy islamskimi imigrantami, którzy w większości nie są z Syrii objętej wojną? Kto naraża na niebezpieczeństwo Europejczyków, którym jednocześnie każe się pracować na niepracujących imigrantów islamskich.

    Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz