Szukano go czterema listami gończymi. Podczas zatrzymania znaleziono narkotyki, pistolety i amunicję

2017-10-26 14:45:42 (ost. akt: 2017-10-26 14:48:58)

Podziel się:

Wieliczka (woj. małopolskie). Od lat ukrywał się przed policją, podejrzewali go o posiadanie narkotyków. Gdy go namierzyli, do akcji wkroczyli antyterroryści. Poszukiwany listami gończymi został zatrzymany, a w jego domu znaleziono marihuanę, amfetaminę i broń.

Za Piotrem W. sąd w Wieliczce wystawił cztery listy gończe. Ścigano go m.in. za kradzież z włamaniem i przestępstwa narkotykowe. Mężczyzny poszukiwali policjanci z CBŚP w Krakowie z funkcjonariuszami z Wieliczki. W końcu udało im się ustalić, gdzie W. się ukrywa.

Do zatrzymania mężczyzny służby skrupulatnie się przygotowały: w akcję zaangażowano krakowskich antyterrorystów. Funkcjonariusze wkroczyli na posesję 30-latka, a gdy udało się go zatrzymać, rozpoczęli przeszukanie.

Znaleźli prawie 1,3 kg marihuany, niemal 400 gramów amfetaminy, 4 rewolwery, 2 pistolety, 29 sztuk amunicji oraz przyrządy służące do porcjowania narkotyków i urządzenia do uprawy konopi. W. usłyszał już zarzuty posiadania znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych, w celu wprowadzenia ich do obrotu i posiadania broni bez zezwolenia.

Sąd zdecydował, że mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Tymczasem śledczy sprawdzają, skąd mężczyzna wziął broń. Oprócz odbycia zaległej kary grozi mu jeszcze 12 lat więzienia.


ŹRÓDŁO: CBŚP/X-NEWS

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB