Afera w Polskim Związku Kolarskim. Minister Sportu: Oczekujemy dymisji wszystkich członków PZKol. To jedyne wyjście z tej sytuacji

2017-11-27 16:12:40 (ost. akt: 2017-11-27 16:15:01)

Autor zdjęcia: TVN24/x-news

Podziel się:

Skandal w Polskim Związku Kolarskim ujawnił w sobotę (25 listopada) były wiceprezes związku Piotr Kosmala. Zdradził, że audyt przeprowadzony w PZKol wykazał nadużycia natury obyczajowej oraz przekręty finansowe. Według niego, chodziło o zastraszanie, seks z podopiecznymi, a nawet gwałt.

W sprawę zaangażowało się ministerstwo sportu i turystyki. Witold Bańka postanowił zawiesić finansowanie związku, co zrobili także główni sponsorzy, oraz wezwał jego zarząd do dymisji.

— Nie widzimy możliwości dalszej współpracy z kimkolwiek z obecnych członków Polskiego Związku Kolarskiego. Kolarstwo jest dyscypliną z ogromnym potencjałem i szansami medalowymi podczas igrzysk olimpijskich w Tokio. Nie możemy dopuścić do tego, aby przez niewłaściwe zarządzanie, konflikty i atmosferę, która nie wpływa dobrze na wizerunek tej dyscypliny, tę szansę zaprzepaścić, dlatego oczekujemy odejścia wszystkich członków PZKol-u — powiedział Bańka.

Źródło: TVN24/x-news

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB