WOŚP: Matka Kurka, krawaty samobójcy i Patryk Jaki

2018-01-14 10:52:39 (ost. akt: 2018-01-14 12:54:43)

Podziel się:

Znany prawicowy bloger grozi lekarzom sądem, jeżeli będą go leczyć sprzętem podarowanym przez WOŚP. Zdumienie innych budzi to, że wśród przedmiotów wystawionych na licytację jest krawat samobójcy.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy od lata budzi kontrowersje, głównie na prawicy. Niejednoznacznie o WOŚP wypowiada się Kościół. Warto przy tym przypomninieć, że w ub. roku dyrektor Caritas Polska, ks. Marian Subocz zaapelował o szacunek i wsparcie dla „wszystkich ludzi i organizacji dobrej woli”. Przekazał też na XXV finał WOŚP lampę oliwną w kształcie gołębia pokoju, którą wykonali chrześcijanie z Bliskiego Wschodu.

W niedzielny poranek media oprócz informowania o zbiórce wiele uwagi poświęciły wpisowi znanego prawicowego blogera Matki Kurki, który na Twitterze napisał:

"Ja niżej podpisany, w pełni świadomy swoich słów i czynów uroczyście oświadczam, że kategorycznie nie wyrażam zgody, aby moje ewentualne leczenie było realizowane za pomocą sprzętu WOŚP! Wobec lekarzy, którzy się nie zastosują do mojej woli, wyciągnę konsekwencje prawne"

Nie mniejsze emocje wzbudziła informacja, że jednym z licytowanych na WOŚP przedmiotów są krawaty Piotra Szczęsnego, który na znak protestu przeciwko rządom PiS podpalił się pod warszawskim Pałacem Kultury.Z kolei w programie "Kawa na ławę" w TVN24 wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki (PiS) stwierdził, że nie jest za WOŚP, bo "pieniądze ze zbiórki idą też na organizację Woodstock, gdzie promuje się politykę śmierci, między innymi aborcję dzieci chorych na Downa". Przypomnijmy, że syn wiceministra również cierpi na tę przypadłość. Do jego wypowiedzi bardzo szybko odniósł się szef fundacji WOŚP Jurek Owsiak.

- Mówienie takich słów, że to jest "cywilizacja śmierci" to może powstało na pana osiedlu, wśród bloków - opowiedział mu Owsiak. - Mówię panu jeszcze raz: nie warto machać serduszkiem, ale warto wesprzeć tę aukcję, ponieważ te pieniądze mogą do Pana wrócić. Do Pana i polskiej służby zdrowia.

- Ani złotówka ze zbiórki finału nie trafia na rzecz organizowanego Przystanku Woodstock - stwierdził twórca WOŚP.

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. odpust zupełny #2418697 | 91.193.*.* 15 sty 2018 22:03

  "najlepiej zarabia się na dobroczynności". Ludzie są naiwni i wierzą w obrazki telewizyjne, przedstawiające plączące, upośledzone dzieci, którym "pomógł" jakiś SMS, albo datek za papierowe serduszko. Nikt nie chce pomyśleć o WOŚP, jako o ściemie, maskonie (termin Lema z "Kongresu Futurologicznego"), skrywającym ruiny systemu zdrowotnego. Co miesiąc płacimy składki na NFZ. Jesteśmy ścigani przez policję za ich niepłacenie. Pałace NFZ rosną, liczba urzędników wraz z nimi. Ich pensje także. Jak jest "u lekarza" - wiemy wszyscy. Nikt nie chce zlikwidować tej pijawki i rzeczywiście zreformować systemu. Zasłaniany jest za to akcją, która nakazuje poprzez naciski moralne na dzieci, czyli głównych uczestników "fajnej, rockendrolowej" imprezy, kolejne opodatkowanie się społeczeństwa. Raz do roku. Jest to podatek dobrowolny, ale odmów, człowieku, dzieciakowi z puszką? Odmów datku na biedne umierające dzieciaki lub kaleki? Jesteś, człowieku, bez serca? Organizator dobrze wie, ze finałami WOŚP legitymizuje kolejnych ministrów zdrowia i kolejne zaniechania reform. Marzy mi się minister zdrowia, który stanie na scenie finału Orkiestry i przed kamerami wszystkich telewizji opisze patologie polskiego systemu zdrowotnego, składek na pałace NFZ, armie urzędników, lekarzach na kilku etatach, zmowie firm farmaceutycznych po likwidacji polskich zakładów i zapowie konkretną reformę systemu. Udawanie, że tego nie ma, bo "nie puści" WOŚP "Publiczna" jest chowaniem głowy w piasek i w dodatku napędza tej imprezie tłumy, gdyż "owoc zakazany" najlepiej smakuje. Coś w rodzaju średniowiecznego targu odpustami.

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. byle Jaki #2418071 | 193.46.*.* 15 sty 2018 09:37

  dziecko to nie Ty wychowujesz tylko Twoja żona to raz a dwa.... ja mam chore dziecko to wy tez musicie mieć.... taki cebullo

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. pwo #2417626 | 88.156.*.* 14 sty 2018 14:00

  Ten ,, Matka Kurka '' może być tego pewien, jak na razie WOŚP nie zbiera na szpitale psychiatryczne :)

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)