"Jasna wskazówka dla prokuratury". MSZ wszczyna postępowanie ws. publikacji Onetu

2018-03-08 17:31:35 (ost. akt: 2018-03-08 17:33:31)

Autor zdjęcia: TVN24

Podziel się:

Warszawa. - Kiedy do prokuratury wpłynęło zawiadomienie w wysokim stopniu uprawdopodabniające fakt przestępstwa, prokuratura może od razu wszcząć śledztwo i nie musi marnować czasu na postępowanie sprawdzające - powiedział Zbigniew Ziobro. Szef resortu sprawiedliwości skomentował zapowiedź ministerstwa spraw zagranicznych o wszczęciu postępowania w sprawie publikacji portalu Onet.

Dziennikarze Onetu poinformowali o rzekomych sankcjach, jakie mieliby wprowadzić Amerykanie wobec polskich władz. Według publikacji, do czasu przyjęcia zmian w ustawie o IPN prezydent ani wiceprezydent USA nie będą się z nimi spotykać. Istnienie ultimatum miała potwierdzać notatka polskiej ambasady w Waszyngtonie z 20 lutego.
- Zakładam, że stosownie zobowiązani urzędnicy skierują do prokuratury zawiadomienie o okolicznościach tajemnicy chronionej, która znalazła się w przestrzeni publicznej. Tym samym MSZ będzie mógł uprawdopodobnić wystąpienie przestępstwa, a dla prokuratury będzie to jasna wskazówka, co dalej robić - skwitował Ziobro.

Źródło:TVN24/ x-news


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. h #2456979 | 81.15.*.* 8 mar 2018 18:25

    PiS zawsze odwróci kota ogonem, czarne to białe , a białe to czarne to samo

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz