K. Szczerski w Waszyngtonie: Sojusz polsko-amerykański jest silny jak zawsze. Nowelizacja ustawy o IPN "wpływa na atmosferę"

2018-03-08 20:33:23 (ost. akt: 2018-03-08 20:35:50)

Autor zdjęcia: Fakty TVN

Podziel się:

Waszyngton, USA - To była dobra, godzinna rozmowa. Przekaz jest jeden, który mogę przedstawić: sojusz polsko-amerykański jest silny jak zawsze - powiedział szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski po spotkaniu z asystentem sekretarza stanu ds. Europy i Eurazji Wessem Mitchellem.

Jak poinformował, oprócz tematów dotyczących "strategicznego sojuszu polsko-amerykańskiego", drugi obszarem poruszonym na spotkaniu była "różnica zdań dotycząca oceny ustawy o IPN”. - Opinie amerykańskie, także poza samą administracją prezydencką, ale także w ogólnym środowisku tutaj amerykańskim, są bardzo krytyczne - powiedział Szczerski. Jak dodał, obecna sytuacja w odniesieniu do noweli o IPN, jest trudniejsza niż wcześniej, ale „nie wpływa ona na treść, ale na atmosferę - tak”.

- Wszystkie opcje co do terminów i forum spotkań dwóch prezydentów są otwarte, żadna nie została zamknięta - dodał Krzysztof Szczerski.
schowaj cały opis

Źródło:Fakty TVN/ x-news


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. fred #2457085 | 151.248.*.* 8 mar 2018 20:38

    Jeden odszedł przyszedł następny i dalej na kolanach.Pseudo wolność

    ! - + odpowiedz na ten komentarz