Prezydent: Mówią, że Unia jest najważniejsza. Niech sobie przypomną lata zaborów

2018-03-13 19:44:30 (ost. akt: 2018-03-13 19:46:03)

Autor zdjęcia: TVN 24

Podziel się:

Kamienna Góra (woj. dolnośląskie). Prezydent w czasie spotkania z mieszkańcami Kamiennej Góry na Dolnym Śląsku nawiązał do 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Andrzej Duda stwierdził, że spotyka się z głosami mówiącymi „Po co nam Polska? Unia Europejska jest najważniejsza”. Prezydent porównał takie przedstawianie sprawy do ludzi, którzy chwalili okres zaborów. - Może to lepiej, swary się wreszcie skończą, te rokosze, te wszystkie insurekcje, te wojny, te awantury, te konfederacje, wreszcie będzie święty spokój – opisał takie podejście Andrzej Duda.

- Wkrótce się zorientowali, że wojny są dalej, awantury są dalej, tylko my nie mamy już żadnego wpływu i nie decydujemy o sobie, bo teraz gdzieś daleko, w odległych stolicach, decyduje się o naszych sprawach, to tam zabiera się pieniądze, które my wypracowujemy i tak naprawdę pracujemy na rachunek innych – ocenił Andrzej Duda.

- To jest właśnie własne państwo, gdy czujesz, że pracujesz w nim na swój rachunek, czujesz, że właśnie tutaj budujesz swą ojczyznę – dodał prezydent.
schowaj cały opis

Źródło: TVN24/ x-news

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB