Polska Fundacja Narodowa zerwała współpracę z M. Kusznierewiczem przy organizacji rejsu na 100-lecie niepodległości

2018-05-08 20:52:39 (ost. akt: 2018-05-08 20:55:05)

Autor zdjęcia: TVN24

Podziel się:

Warszawa. Polska Fundacja Narodowa zerwała współpracę z Fundacją Navigare i Mateuszem Kusznierewiczem przy organizacji rejsu dookoła świata na uczczenie 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

- Wydarzenia ostatniego miesiąca poderwały zaufanie Polskiej Fundacji Narodowej do Fundacji Navigare i Matusza Kusznierewicza. Po otrzymaniu rozliczenia pierwszej transzy funduszy okazało się, że pozycje zawarte w tym rozliczeniu budzą poważne wątpliwości – poinformował Maciej Świrski, prezes Polskiej Fundacji Narodowej.

Wśród nieprawidłowości prezes fundacji wymienił to, że Fundacja Navigare nie wypłaciła pełnego wynagrodzenia dla członków załogi jachtu, natomiast opłaciła faktury dla firm z nią powiązanych.

- Załoga jachtu nie otrzymuje wynagrodzenia, natomiast jej kierownictwo otrzymuje i to w bardzo dużej wysokości. Jesteśmy zawiedzeni, bo myśleliśmy, że pozycja Mateusza Kusznierewicza, jedynego polskiego mistrza olimpijskiego w żeglarstwie gwarantuje postępowanie z minimalnymi standardami – powiedział Maciej Świrski.

Jak zaznaczył, projekt ma być kontynuowany.

Źródło: TVN24/ x-news

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB