Mimo milionowych obrotów, nie rozliczali się z urzędem skarbowym. Prezesi dwóch spółek zatrzymani

2018-06-14 16:58:24 (ost. akt: 2018-06-14 17:10:19)

Autor zdjęcia: Beata Szymańska

Podziel się:

Dwie osoby zatrzymane za niepłacenie podatków i prawnie brudnych pieniędzy, a przy okazji jedna za nielegalną uprawę marihuany – to efekt wspólnych działań funkcjonariuszy KAS i policji.

13 czerwca na ternie województwa pomorskiego, małopolskiego, śląskiego i mazowieckiego przeprowadzona została wspólna akcja funkcjonariuszy i pracowników Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Olsztynie i Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gdańsku oraz funkcjonariuszy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. Działania były wymierzone w zorganizowaną grupę przestępczą, zajmującą się dokonywaniem nadużyć podatkowych na szeroką skalę oraz praniem brudnych pieniędzy.

W trakcie czynności przeszukano łącznie 27 miejsc oraz zatrzymano dwie osoby – prezesów spółek, które pomimo milionowych obrotów, nie rozliczały się z urzędem skarbowym. Przeszukania dotyczyły m.in. mieszkań osób związanych z nielegalnym procederem, siedzib spółek i biur rachunkowych.

Podczas czynności przeprowadzonych u jednego z zatrzymanych, funkcjonariusze olsztyńskiego KAS i Policjanci ujawnili również nielegalną uprawę marihuany – podejrzanego o to przestępstwo również zatrzymano wraz z całą uprawą i sprzętem do jej prowadzenia. Nadzór nad śledztwem jest sprawowany przez Prokuraturę Okręgową w Gdańsku.

Realizacja była wynikiem, trwającego od kilku miesięcy śledztwa, dotyczącego rozpracowania zorganizowanej grupy przestępczej. Członkowie tej grupy podejrzani są o przestępstwa podatkowe, w wyniku których Skarb Państwa został narażony na straty sięgające 60 milionów złotych w zakresie podatku VAT. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Izba Administracji Skarbowej w Olsztynie

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Stefan #2520460 | 83.9.*.* 17 cze 2018 09:23

    Nie ma milionerów i bogaczy którzy nie naciągali prawa, no nie ma.

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz