Minister edukacji: Do końca roku przedstawimy rekomendacje do doskonalenia zawodowego nauczycieli

2018-09-10 21:56:06 (ost. akt: 2018-09-10 21:57:16)

Autor zdjęcia: TVN24

Podziel się:

Warszawa. W każdej szkole ma być więcej informatyki, szerokopasmowy internet i multimedialne tablice w każdej klasie, dobrze wyposażone gabinety przedmiotowe i kluczowe dla edukacji doskonalenie nauczycieli - zapowiedziała minister edukacji narodowej przed rozpoczęciem Kongresu Rozwoju Systemu Edukacji w Warszawie.

- Do końca roku chcemy przedstawić rekomendacje do doskonalenia zawodowego nauczycieli – oznajmiła Anna Zalewska.

Jak wyjaśniła, w związku z tzw. "rewolucją 4.0" i szybko zmieniającą się rzeczywistością, konieczny jest rozwój nauczycieli, którzy będą w stanie rozwijać uczniów.
- Chcemy zadbać o nauczycieli, bo te umiejętności i te kompetencje, to wyzwanie cywilizacyjne. Chcemy razem z Ośrodkiem Rozwoju Edukacji, Fundacją Rozwoju Systemu Edukacji i z Instytutem Badań Edukacyjnych przedstawić do końca roku rekomendacje dla wszystkich placówek i instytucji kształcenia nauczycieli tak, aby nabywali umiejętności i potrafili przekazać je swoim uczniom – powiedziała minister Zalewska.

Jak dodała, już została zmieniona podstawa programowa, która zakłada m.in. więcej informatyki oraz podstawy programowania już w I klasie.

Źródło: TVN24/ x-news

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB