Zyskaj na wysokości!

2019-04-30 09:04:58 (ost. akt: 2019-05-09 14:55:00)

Podziel się:

Wyższe szafki wiszące w systemie KAMmono to większa powierzchnia użytkowa do przechowywania wszelkiej maści produktów, potraw i sprzętów w kuchni.

Niedostatkowi miejsca do przechowywania w kuchni mogą zaradzić wyższe szafki wiszące. W wysokich szafkach więcej się zmieści, zachwycają nowoczesną, elegancką linią, a dodatkowo są już dostępne nawet w ofercie mebli systemowych.

Potrzebujesz więcej miejsca do przechowywania w kuchni, a jej rozmiary nie pozwalają na rozbudowanie zabudowy meblowej wszerz? Obecnie to już nie problem. Prostym, ale skutecznym rozwiązaniem, które proponuje Spółka Meblowa KAM, są wyższe szafki wiszące. W przypadku systemu KAMmono to aż 90 cm wysokości, dzięki którym szafki są znacznie bardziej pojemne.

— Jeżeli chcemy, by szafki kuchenne były wyższe od standardowych, ponieważ pomoże nam to rozwiązać problem niedostatku miejsca do przechowywania w kuchni, nie musimy już zdawać się na stolarza i czekać na wykonanie specjalnych mebli na zamówienie. Wygodniejszym rozwiązaniem jest wybór mebli systemowych, które pozwalają nam wybrać również opcję wyższych szafek wiszących — podpowiada Sylwia Kowalska-Mikutel, projektantka Spółki Meblowej KAM.


Ponadstandardowa wysokość szafek wiszących to odpowiedź producenta mebli kuchennych z Milejewa na oczekiwania klientów poszukujących pojemnej zabudowy meblowej, w której więcej się zmieści. Jeszcze do niedawna taką możliwość zapewniały wyłącznie meble studyjne, obecnie również w meblach systemowych KAMmono można zwiększyć pakowność szafek wiszących, wybierając opcję modułów o wyższej wysokości.

— Zaproponowaliśmy już możliwość spersonalizowania szafek dolnej zabudowy poprzez zaprojektowanie optymalnego dla użytkownika układu modułów szuflad o różnej wysokości, teraz również może on zwiększyć wysokość szafek wiszących. Dodatkowe centymetry wysokości szafek przełożą się na ich większą powierzchnię użytkową — mówi Sylwia Kowalska-Mikutel. — To kolejne rozwiązanie wprowadzone z myślą o optymalizacji zabudowy meblowej i funkcjonalnym zaaranżowaniu każdego wnętrza, bez potrzeby uciekania się do kosztownych rozwiązań aranżacyjnych.

Zabudowa meblowa z podwyższonymi szafkami wiszącymi to nie tylko praktyczne rozwiązanie, szczególnie do niedużych pomieszczeń, w których często brakuje odpowiedniego miejsca do przechowywania wszystkich niezbędnych akcesoriów kuchennych. To również sposób na zaaranżowanie modnego wnętrza. Wyższe moduły szafek wiszących wydają się „smuklejsze”, dzięki czemu cała bryła meblowa zachwyca elegancką, nowoczesną linią.


Użytkowanie wysokich szafek wiszących jest tak samo komfortowe, jak ich niższych odpowiedników. Fronty, nawet w tak dużym formacie, dzięki nowoczesnym zawiasom z cichym domykaniem zamykają się miękko i bez irytującego trzaskania o korpus szafki. Dla większego bezpieczeństwa użytkowników mebli półki są zabezpieczone przed wysunięciem. Te zamontowane najwyżej można zagospodarować na przechowywanie naczyń i przyborów kuchennych, których używamy okazjonalnie, a nie zawsze mamy dla nich zapewnione odpowiednie miejsce. Na poziomie wzroku i w zasięgu ręki warto natomiast schować naczynia czy zapasy kuchenne, po które sięgamy wielokrotnie każdego dnia.

Porada:
Wybierając zabudowę wysoką zwracajmy szczególną uwagę na wentylację. W mieszkaniach starszego typu — w budynkach wielorodzinnych , gdzie jest jeden otwór wentylacyjny w kuchni i zasilanie gazowe, po pierwsze otworu wentylacyjnego nie możemy szafkami zasłonić, a po drugie — nie możemy również podłączyć wentylacji mechanicznej. Wybierzmy wówczas pochłaniacz, do którego można łatwo i tanio dokupić filtry węglowe. Pamiętajmy, że takie filtry powinniśmy wymieniać przynajmniej co 4-6 miesięcy. Na rynku dostępne są okapy z filtrami do wielokrotnego użytku, które można regenerować — radzi Andrzej Tomasiak, właściciel studia mebli kuchennych Atom.

mmb


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB