Rekordowy miesiąc w Szymanach

2019-08-08 15:23:23 (ost. akt: 2019-08-08 15:26:06)

Autor zdjęcia: Redakcja

Podziel się:

W lipcu w Porcie Lotniczym Olsztyn-Mazury odprawiono 15 409 podróżnych. To rekordowa miesięczna liczba pasażerów w historii naszego Lotniska i wzrost o 12,5 proc. w stosunku do ubiegłego roku.

Tegoroczne zwiększenie ruchu pasażerskiego w okresie wakacyjnym związane jest z ofertą połączeń lotniczych w sezonie letnim, w którym oprócz lotów do Londynu Luton, Londynu Stansted oraz Dortmundu, znalazły się powracające rejsy czarterowe do bułgarskiego Burgas oraz nowe połączenie z Krakowem.

Pierwsze półrocze w Porcie Lotniczym Olsztyn-Mazury zamknięto liczbą 63 181 odprawionych pasażerów, co daje wzrost o 21 proc. w porównaniu do analogicznego okresu w ubiegłym roku. W ciągu pierwszych sześciu miesięcy tego roku na lotnisku odnotowano 1415 operacji lotniczych, czyli startów i lądowań oraz odprawiono ponad 244 tony bagażu.

- Bardzo nas cieszy kolejny rekordowy miesiąc, jeśli chodzi o liczbę odprawionych pasażerów - mówi Tomasz Kądziołka, prezes Zarządu Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury. – Niezmiennie największą liczbę pasażerów obserwujemy na trasach do Londynu i Dortmundu, ale cieszymy się również, że nowe połączenie z Krakowem spotkało się z dużym zainteresowanie mieszkańców Warmii i Mazur oraz turystów z Małopolski.

Także loty czarterowe do Burgas w Bułgarii kolejny rok są chętnie wybierane przez pasażerów. Pracujemy nad sukcesywnym powiększaniem siatki połączeń lotniska, zarówno w segmencie rejsów regularnych, jak również czarterowych. Naszym celem jest efektywna współpraca z przewoźnikami, którzy zaproponują pasażerom ciekawą ofertę połączeń lotniczych, odpowiadającą ich potrzebom.

Do końca sierpnia podróżni będą mogli skorzystać z sezonowych lotów do Lwowa, które odbywają się we wtorki i soboty. Ostatni lot do Burgas zaplanowany jest na niedzielę - 15 września. Decyzją linii lotniczej LOT popularne połączenie do Krakowa zostanie w rozkładzie lotów na dłużej, czyli do 24 października. Loty na tej trasie odbywają się w każdy czwartek i niedziele.

W sezonie zimowym nie zabraknie nowości w siatce połączeń Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury. Już 27 października WizzAir zainauguruje loty do niemieckiej Bremy, z których pasażerowie będą mogli skorzystać w środy oraz niedziele. Na 7 listopada Ryanair zaplanował pierwszy rejs do Kolonii, gdzie loty odbywać się będą w czwartki i niedziele.Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB