Certyfikaty „Produkt Warmia Mazury” przyznane!

2019-09-23 13:53:12 (ost. akt: 2019-09-23 19:57:42) Artykuł sponsorowany

Podziel się:

Już po raz jedenasty Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego wyróżnił atrakcyjne, nowatorskie i przyjazne produkty, usługi i wydarzenia pochodzące z Warmii i Mazur. W tegorocznej edycji projektu wyłoniono dziewięciu laureatów.

Wieczór pełen gwiazd

XI Gala projektu „Produkt Warmia Mazury” odbyła się 20 września w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie. Głównymi jej bohaterami były firmy z regionu warmińsko-mazurskiego, których działalność stanowi inspirację i motywację dla innych, a także promuje i rozwija ideę lokalnego patriotyzmu. — Jako samorząd województwa staramy się uświadomić mieszkańcom, jak ważna jest każda ich decyzja zakupowa i wybieranie produktów, usług i wydarzeń z oferty naszych regionalnych firm. Wszystko to przekłada się bowiem na dobrobyt gospodarczy i społeczny województwa — podkreślił marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Gustaw Marek Brzezin.

Kim są zwycięzcy?

Wnioski składane do projektu jednoznacznie dowodzą, że Warmia i Mazury mają coraz więcej do zaoferowania swoim mieszkańcom i odwiedzającym nasz region turystom. Certyfikaty przyznawane są tym, którzy w codziennej pracy inspirują się ciągłym rozwojem, zwiększaniem konkurencyjności oraz wpisują się w bogactwo kulturowe, społeczne i historyczne Warmii i Mazur. Uzyskanie Certyfikatu jest równoznaczne z prawem do posługiwania się znakiem „Produkt Warmia Mazury”, świadczącym o pochodzeniu, ale także wysokiej ocenie jakościowej. Certyfikat „Produkt Warmia Mazury” przyznawany jest w trzech kategoriach: produkt, usługa, wydarzenie. Kolejni przedsiębiorcy naszego regionu dołączyli do prestiżowego grona certyfikowanych firm z terenu województwa warmińsko-mazurskiego.

W kategorii Produkt certyfikat „Produkt Warmia Mazury” otrzymali:

- Kaflarnia Warmińska. Pracownia Ceramiki Eleonora Toś za produkt: Kafle piecowe, kominkowe i mozaika. Ceramiczne wyroby artystyczne i użytkowe,
- Plot Electronics Przemysław Szymański za produkt: VESTIUM DESIGN meble z systemem bezmontażowym,
- Wydawnictwo QMiKA za produkt: Seria ilustrowanych przewodników po szlakach wodnych i wędrownych Warmii i Mazur.

W kategorii Usługa certyfikat „Produkt Warmia Mazury” otrzymał:

- Wojewódzki Szpital Rehabilitacyjny dla Dzieci w Ameryce za usługę: Kompleksowa rehabilitacja dzieci i młodzieży.

W kategorii Wydarzenie certyfikat „Produkt Warmia Mazury” otrzymali:

- Gmina Miejska Iława za wydarzenie: Lotnicza Majówka w Iławie,
- Filharmonia Warmińsko-Mazurska im. F. Nowowiejskiego w Olsztynie za wydarzenie: Arena Festival film & music,
- Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ełku za wydarzenie: Mazurskie Zawody Balonowe,
- Ełckie Centrum Kultury za wydarzenie: Festiwal Sztuk Pirotechnicznych „Ełk, Ogień i Woda”,
- Stowarzyszenie Trabi Ekipa Warmia i Mazury za wydarzenie: Zlot Miłośników Pojazdów PRL.


Certyfikat? Lubię to!

O tym, jak ważnym wyróżnieniem jest certyfikat „Produkt Warmia Mazury” mówi dyrektor Ełckiego Centrum Kultury – Aneta Werla: Otrzymanie Certyfikatu „Produkt Warmia Mazury” ma dla nas ogromne znaczenie, ponieważ stanowi ukoronowanie naszych starań w budowaniu wyjątkowego wydarzenia, przyciągającego uczestników z całej Polski. To cenne dla nas wyróżnienie, które pomoże nam jeszcze mocniej wypromować wydarzenie, podkreślając jednocześnie jego wysoką jakość oraz zakorzeniając w kręgu skojarzeń związanych z Mazurami.

http://m.wm.pl/2019/09/orig/elckie-centrum-kultury-578870.jpg

Dla Eleonory Toś, właścicielki Kaflarni Warmińskiej, każdy autorski wzór na kaflu to cegiełka dobudowana do już istniejącej kultury Warmii: Kaflarnia Warmińska jako marka jest mocno związana z naszym regionem, certyfikat podkreśla też zżycie, korelację i niejako dopinguje nas do tworzenia w duchu i w zgodzie z naszą małą ojczyzną. „Produkt Warmia Mazury” to silny wyznacznik tego, co dobre. Jesteśmy dumni z tego, że możemy kontynuować nasze działania pod tak wyśmienitym szyldem wśród elitarnego grona laureatów. Propagowanie dziedzictwa kulturowego regionu wsparte prestiżem znaku „Produkt Warmia Mazury” dodaje nam wiatru w żagle.

http://m.wm.pl/2019/09/orig/kaflarnia-warminska-578873.jpg

Jeden z laureatów, Bartosz Gołębiowski – Prezes Stowarzyszenia Trabi Ekipa Warmia i Mazury, podzielił się z zebranymi swoimi spostrzeżeniami: Certyfikat dał nam pewność, że to, co robimy, ma sens. Bo jeśli oprócz spotkania ludzi, których łączy pasja, dodatkowo promujemy region, to każdy zlot dodaje nam sił do przygotowania kolejnego. Oprócz tego prestiż – nie zawsze bywa się na zlotach certyfikowanych, które są wizytówką regionu. A nasz do takich należy, z czego jesteśmy dumni. Dziękujemy za zaufanie.


http://m.wm.pl/2019/09/orig/zlot-578871.jpg

Blisko 500 uczestników wydarzenia gromkimi brawami nagrodziło wszystkich Laureatów, a następnie wieńczący Galę występ zespołu Pectus. Kolejna edycja projektu w przyszłym roku. Już dziś zapraszamy do składania wniosków!


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB