Kurier przyniósł Ci zniszczoną paczkę? Sprawdź, co zrobić w takiej sytuacji!

2019-12-11 10:45:34 (ost. akt: 2019-12-11 10:45:08)
W sytuacji, gdy paczka dostarczona przez kuriera ulegnie zniszczeniu, niezbędne jest spisanie protokołu.

W sytuacji, gdy paczka dostarczona przez kuriera ulegnie zniszczeniu, niezbędne jest spisanie protokołu.

Autor zdjęcia: pixabay.com

Podziel się:

Pan Tomek zamówił paczkę z popularnego sklepu internetowego. Kiedy przyszedł do domu, okazało się, że kurier zostawił przesyłkę na wycieraczce. Co więcej karton był poszarpany i bardzo zniszczony.

Tomek opisał swoją historię przez dziejesie.wp.pl. Jak pisze, mieszka w bloku z recepcją i to tam zazwyczaj kurierzy zostawiają przesyłki. Tym razem jednak paczka leżała pod drzwiami, a do tego była w opłakanym stanie. Karton był poszarpany, ale na szczęście nic nie brakowało. Tomek odstąpił więc od składania reklamacji.

Jak jednak dowiedziała się redakcja WP Finanse od jednego z kurierów, paczkę pod drzwiami można zostawić tylko wtedy, gdy zamawiający wyrazi na to zgodę. Podobnie jest z zostawianiem przesyłki u sąsiada lub w innym miejscu. Jeśli kurier nie zadzwoni i nie zapyta o zgodę, może być to powód do złożenia reklamacji.

Jak zauważa WP Finanse, kurier ma obowiązek dostarczyć paczkę pod drzwi, jednak jeśli jest zbyt ciężka, nie ma obowiązku jej wnosić. Co więcej kurier nie musi być obecny przy rozpakowywaniu przesyłki. Wyjątkiem jest sytuacja, kiedy paczka uległa uszkodzeniu i jego obecność jest potrzebna do spisania protokołu, potwierdzającego zniszczenie.
Źródło: WP Finanse

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB