„New York Times” pisze to wprost. W polskich muzeach też są skradzione obiekty

2020-01-14 17:45:30 (ost. akt: 2020-01-14 17:46:24)

Autor zdjęcia: pixabay.com

Podziel się:

Wiele się mówi o tym, że liczne dzieła sztuki oraz dobra kultury zostały skradzione przez nazistów podczas wojny z terenów Polski. Rząd cały czas próbuje odzyskać ponad 63 tys. takich obiektów. Jednak zrabowane przedmioty znajdują się także w Polsce.

Nina Siegal pisze w „New York Timesie” wprost. W Polsce również znajdują się dzieła sztuki, które w czasie wojny zostały zrabowane choćby holenderskim Żydom. Niedawno bowiem w muzeum w Gdańsku odkryto 7 zaginionych obrazów, które, jak się okazało, pochodziły właśnie z Niderlandów.

Jak pisze WP.PL, w nieupublicznionym dotąd raporcie organizacji Origins Unknown Agency widnieje informacja, że 81 dzieł sztuki zrabowanych przez nazistów na terenie Holandii „najprawdopodobniej” znalazło się w okupowanej Polsce.

Według różnych szacunków podczas całej II wojny światowej zaginęło około 500 tysięcy dzieł sztuki.

Źródło: WP.PL

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. mario #2850781 | 79.187.*.* 17 sty 2020 10:18

    To co wypisujecie to już skandal ,powielacie te kłamstwa z NYT rozumiem ze jestescie niemiecką gadzinówką i próbujecie wybielać Niemców i ich okropne zbrodnie i barbarzyństwo!!!Obrazy te do Gdańska trafiły przez Niemców którzy grabili i mordowali w całej Europie a Nam Polakom niemiecka gadzinówko NIEMCY ZNISZCZYLI prawie 80% cennych ksiąg książek zrabowali obrazy i inne ważne przedmioty o ogromnej wartości historycznej może napiszcie jak wyglądało niszczenie polskich zbiorów po Powstaniu Warszawskim !!!!

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz