Kolejna wspólna akcja KAS i CBŚP. Zatrzymano 11 członków międzynarodowej grupy przestępczej

2020-03-05 08:49:48 (ost. akt: 2020-03-05 08:55:09)

Podziel się:

Wspólne działania Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) i Centralnego Biura Śledczego Policji (CBŚP) doprowadziły do zatrzymania 11 członków międzynarodowej grupy przestępczej.

Pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Krakowie, CBŚP w Kielcach prowadzi śledztwo w sprawie międzynarodowej grupy przestępczej zajmującej się oszustwami w ramach inwestycji na kilku internetowych platformach brokerskich. W sprawę zaangażowany był także Świętokrzyski Urząd Celno-Skarbowy w Kielcach.

Grupa mogła działać w latach 2015-2018 na terenie wielu krajów, w tym także Polski. Za pomocą centrum telefonicznego oraz stron internetowych oferowano produkty finansowe, zapewniając potencjalnych inwestorów o możliwych wysokich i pewnych zyskach. W rzeczywistości część tych inwestycji była z góry skazana na stratę.

W ostatnim czasie funkcjonariusze KAS i CBŚP przeprowadzili akcję na terenie dwóch województw: małopolskiego i dolnośląskiego. Zatrzymali 11 osób, w wieku od 23 do 43 lat, głównie Polaków, a także obywateli Izraela i Ukrainy. Zatrzymani mogli działać w ramach podmiotu gospodarczego z siedzibą w Krakowie, który prowadził działalność w zakresie obrotu instrumentami finansowym bez wymaganego zezwolenia Komisji Nadzoru Finansowego. W trakcie akcji znaleziono także narkotyki.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty między innymi dotyczące udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, w tym dwie osoby, kierowania tą grupą.

Pozostałe zarzuty dotyczyły oszustwa i prowadzenia działalności w zakresie obrotu instrumentami finansowymi bez wymaganego zezwolenia, za co grozi między innymi grzywna do nawet 5 mln zł.

W śledztwie występuje już 31 osób podejrzanych. Sprawa jest rozwojowa i nie są wykluczone kolejne zatrzymania.

mat. KAS

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB