Jak obstawiać zakłady bukmacherskie?

2020-03-06 19:55:25 (ost. akt: 2020-03-06 20:11:00) Artykuł sponsorowany

Podziel się:

Obstawianie meczów od dawna cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Wiąże się to z dużymi emocjami, ale i niejednokrotnie z pokaźnym zastrzykiem gotówki. Jak zacząć swoją przygodę z grą u bukmacherów online, bez wychodzenia z domu?

Wybór bukmachera
Pierwszą, najważniejszą kwestią jest dobór odpowiedniego bukmachera, z którego oferty będziemy korzystać. Aktualnie 14 firm figuruje na liście legalnych firm bukmacherskich Ministerstwa Finansów. Należy unikać bukmacherów, którzy nie posiadają licencji na przeprowadzanie zakładów online na terenie Polski. Korzystanie z usług takiej firmy jest niezgodne z prawem i podlega karze grzywny.

Pod względem wyboru bukmachera należy wziąć pod uwagę kilka aspektów. Nowi gracze szczególnie patrzą pod kątem bonusów powitalnych, kodów promocyjnych, metod płatności oraz jakości przedstawionej nam oferty. Warto również wybrać firmę przez pryzmat naszej indywidualnej intuicyjności pracy na niej, layoutu czy nawet wyglądu. Zdecydowanie przyjemniej będziemy na niej spędzać czas, gdy jej szata graficzne po prostu będzie nam się podobała.

Przed wyborem bukmachera warto sięgnąć opinii innych graczy. W sieci nie brakuje branżowych serwisów, które w rzetelny sposób weryfikują bukmacherów. Wystarczy wejśc na stronę protipster.pl i od razu pojawią nam się różne rankingi z recenzjami oraz opiniami o wszystkich legalnych bukmacherach. Warto porównać kursy bukmacherskie i skonfrontować, jacy bukmacherzy oferują najwyższe kursy w kategoriach, którymi jesteśmy zainteresowani pod kątem obstawiania. Na łamach serwisu znajdziesz aktualny ranking legalnych bukmacherów oraz opinie użytkowników na temat poszczególnych firm.

Gdy już mamy wybranego bukmachera, zakładamy u niego konto. W formularzu rejestracyjnym podajemy nasze realne dane, łącznie z numerem rachunku bankowego i numerem PESEL. Należy pamiętać, aby imię i nazwisko pokrywało się z danymi właściciela rachunku bankowego, w innym przypadku mogą pojawić komplikacje w kontekście wypłaty naszych środków z salda. Podczas rejestracji trzeba przesłać skan lub fotografię dowodu osobistego, z każdej z dwóch stron. Zdjęcia muszą być czytelne, inaczej nasze konto nie zostanie zweryfikowane. WAŻNE! Na każdy, jeden dowód osobisty i numer PESEL można mieć tylko jedno konto u danego bukmachera!

Wpłata
Aby rozpocząć przygodę z zakładami online należy wpłacić pieniądze, którymi będziemy obracać. W nomenklaturze bukmacherskiej nazywane jest to depozytem. Na stronie bukmachera trzeba dokładnie zapoznać się z metodami wpłat środków na nasze saldo, jednak z reguły legalni bukmacherzy nie pobierają żadnej prowizji. Zasilenie konta jest błyskawiczne i trwa kilkanaście sekund po finalizacji przelewu z konta bankowego.

Pierwszy zakład
Po wyborze bukmachera, założenia u niego konta i wpłacenia depozytu, przyszła pora na pierwszy zakład. Z dostępnej oferty firmy bukmacherskiej należy wybrać najbardziej interesujące zdarzenia. Jeżeli na kuponie znajduje się więcej, niż jedno zdarzenie, kursy są ze sobą mnożone. Iloczynem tego działania w świecie bukmacherskim nazywane jest AKO. To przez niego mnożona jest nasza stawka. Gdy wybraliśmy nasze zdarzenia, w specjalnym oknie, które się wyświetla po prawej stronie, wpisujemy stawkę, za którą chcemy zagrać kupon i akceptujemy. Jak wygląda proces liczenia ewentualnej wygranej?
Przykład: Wybraliśmy dwa zdarzenia po kursie 1.80 każdy. Nasza stawka wynosi 100 złotych, jednak należy pamiętać, że odejmuje się od niej podatek w wysokości 12%. Dla ułatwienia stawkę mnożymy przez współczynnik 0.88, wynik da nam łączną kwotę, która będzie brana pod uwagę w zakładzie. Ile możemy wygrać?
1.80 x 1.80 = 3.24 -> Tyle wynosi łączne AKO tego kuponu
100 zł x 0.88 = 88 zł -> Tyle wynosi stawka po odjęciu podatku
3.24 x 88 = 285.12 zł -> Tyle wynosi potencjalna wypłata. Jeżeli zdarzenia skończą się zgodnie z naszymi typami, taka kwota zasili nasze saldo.

Wypłata
W każdym wybranym przez nas momencie możemy zlecić wypłatę naszych środków na rachunek bankowy. Warto zapoznać się z zasadami bukmachera i sprawdzić, czy została ustawiona minimalna kwota, dająca możliwość wypłaty. Żaden z polskich, legalnych bukmacherów nie pobiera dodatkowej prowizji od wypłaty środków.
Kilka firm oferuje nawet specjalną usługę „instant przelew”, dzięki które środki zostaną zaksięgowane na naszym koncie bankowym około 15 minut po zleceniu wypłaty. W tym wypadku również należy dokładnie zapoznać się z zasadami wypłat u danego bukmachera.


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB