Jaki kredyt zaciągnąć na remont?

2020-05-21 10:11:46 (ost. akt: 2020-05-21 10:12:44) Artykuł sponsorowany

Podziel się:

Jaki kredyt zaciągnąć na remont?

Z uwagi na fakt, że remont lub modernizacja nieruchomości pociąga za sobą odczuwalne koszty, często jesteśmy zmuszeni do skorzystania z finansowego wsparcia banku. Jak wynika z raportu SW RESEARCH, który przygotowany został na zlecenie Nest Banku, Polacy wydają na remont średnio 9.639 zł. Kwota ta jednak może okazać się dalece niewystarczająca w przypadku bardziej zaawansowanych modyfikacji czy gruntownej zmiany aranżacji wnętrz. Planując zaciągnięcie kredytu na remont warto mieć świadomość, które rozwiązania najlepiej sprawdzą się do realizacji tego celu.

Często planowane prace ograniczają się tylko do odświeżenia wnętrz i drobnych modernizacji. W końcu zauważalny efekt daje samo pomalowanie ścian, zabudowa szafy czy wymiana paneli podłogowych. W takiej sytuacji gotówkę zagwarantować może popularny i łatwo dostępny debet w koncie osobistym.
Osoby planujące remont obejmujący swoim zakresem prace wykraczające poza standardowe odświeżenie wnętrza, a co za tym idzie potrzebujące większych środków, powinny zwrócić uwagę na bogatą ofertę kredytów gotówkowych. Rozwiązanie to proponuje niemal każdy bank. Zaletą kredytu gotówkowego są bez wątpienia uproszczone procedury kredytowe, swoboda w wydatkowaniu otrzymanych środków, a także szeroki zakres dostępnych kwot i okresów spłaty zobowiązania. Wszystko to pozwala to dopasować potencjalny kredyt do bieżących potrzeb wnioskodawcy.

Prace związane z ingerencją w strukturę budynku tj. wymiana instalacji elektrycznej, kanalizacji, wyburzanie ścian czy zmiana układu pomieszczeń, mogą pociągać za sobą koszty sięgające nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. W takim przypadku dobrym rozwiązaniem może okazać się kredyt hipoteczny. Co prawda taką kwotę otrzymać można zaciągając kredyt gotówkowy, jednak z uwagi na brak zabezpieczeń, cechuje się on wyraźnie wyższym oprocentowaniem. Korzystniejsze warunki cenowe kredytu hipotecznego wynikają z konieczności przedstawienia przez wnioskodawcę zabezpieczenia w postaci nieruchomości wolnej od jakichkolwiek roszczeń i obciążeń. Najlepsze oferty kredytów hipotecznych warto sprawdzić w porównywarce internetowej jak np. Kredyt hipoteczny Warszawa.

Upadłość konsumencka 2020 – co się zmieniło?
W marcu weszła w życie nowelizacja prawa upadłościowego. Upadłość konsumencka to sądowe postępowanie przeznaczone dla tych, którzy stali się niewypłacalni, tj. nie mają m.in. na spłatę kredytów i zaciągniętych pożyczek.
Co zmieniło się w prawie upadłościowym wraz z wejściem w życie nowych przepisów? Po pierwsze, zgodnie z nowelizacją, osoby zadłużone prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą będą traktowane w taki sam sposób jak konsumenci. Po drugie: dotychczas sąd oddalał wniosek o ogłoszenie upadłości, jeżeli dłużnik doprowadził do swojej niewypłacalności umyślnie lub wskutek rażącego niedbalstwa. Po zmianie ustawy będą mogli ogłosić bankructwo również ci, którzy doprowadzili do swojego zadłużenia nawet wskutek rażącego niedbalstwa. Zgodnie z nowymi przepisami, przyczyna niewypłacalności będzie badana dopiero po ogłoszeniu upadłości, czyli na kolejnym etapie postępowania, tj. ustalaniu planu spłaty co pozwoli na jeszcze szybsze ogłoszenie upadłości! Jeśli jesteś zainteresowany przeprowadzeniem u siebie upadłości konsumenckiej, najlepiej skorzystaj z usług doświadczonej kancelarii jak np. https://upadlosckonsumenckawarszawa.pl


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. lantex #2924138 | 129.205.*.* 22 maj 2020 11:29

    CZY CHCESZ POŻYCZKI BIZNESOWEJ / INWESTYCYJNEJ? Credit House jest tutaj dla Ciebie: lantexcreditfinancier@outlook.com Dos tarczyliśmy ponad 180 milionów dolarów pożyczek biznesowych ponad 15 000 właścicieli firm, takich jak Ty. Korzystamy z naszej własnej technologii ryzyka, aby zapewnić Ci odpowiednią pożyczkę biznesową, dzięki czemu możesz rozwijać swoją firmę. Nasze usługi są szybkie i niezawodne, pożyczki są zatwierdzane w ciągu 72 godzin od pomyślnego zastosowania. Oferujemy pożyczki od minimalnego zakresu od $5000 do maksymalnie $500 milionów. Jesteśmy certyfikowani, a Twoja prywatność jest u nas w 100% bezpieczna. Nie martw się więcej o swoje pożyczki lub finanse. ____________________________ Skontaktuj się z nami już dziś za pośrednictwem: lantexcreditfinancier@o utlook.com Uzyskaj natychmiastową zgodę na pożyczkę już dziś. preshp77@gmail.com

    ! - + odpowiedz na ten komentarz