Zabił ich alkohol i głupota

2008-06-18 00:00:00

We wtorek, 17 czerwca w wypadku drogowym w miejscowości Probostwo Dolne (woj. kujawsko-pomorskie) zginęło dwóch nastolatków. Trzeci zmarł w szpitalu. Samochód, którym jechali dosłownie przełamał się na pół. Kierowca pojazdu miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. O czym myślał wsiadając za kółko?

Do wypadku doszło we wtorek, 17 czerwca o godz.18:25. Kierujący osobowym audi, 27- letni mieszkaniec powiatu włocławskiego, na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad pojazdem. Zjechał na prawe pobocze drogi uderzając w przepust a następnie w przydrożne drzewo.

Siła uderzenia była tak ogromna, iż pojazd rozpadł się na dwie części. Wewnątrz pojazdu znajdowało się... siedmioro pasażerów. Dwaj z nich, siedzący na tyle 17- i 16-letni chłopcy zginęli na miejscu. Pozostałych pięcioro pasażerów w wieku 16 i 17 lat oraz kierowcę z ciężkimi obrażeniami ciała przewieziono do szpitala. Tam zmarł trzeci z chłopców.

Sprawca wypadku był pijany, we krwi miał ponad 2 promile alkoholu. Kierowca odpowie za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym pod wpływem alkoholu. Grozi mu kara do 12 lat więzienia.
Uwaga! To jest archiwalny artykuł. Może zawierać niaktualne informacje.
Tagi: wypadek