WM.pl
10 maja 2025, Sobota
imieniny: Antoniny, Izydory, Jana
  • 10°C
    Olsztyn

  • Cywilizacja
  • Rodzina
  • Biznes i ekonomia
  • Moto
  • Redakcja poleca
  • Rolnicze abc
  • Moje Mazury
  • Poczta
  • Ogłoszenia
  • Anty-defamation
  • Kongres Przyszłości
  • Europe Direct
  • Plebiscyt Sportowy
  • Krasnal.info
PODZIEL SIĘ

Popękane boisko stwarza zagrożenie dla uczniów. Radna apeluje do prezydenta Olsztyna

2024-02-11 16:00:26(ost. akt: 2024-02-09 14:43:41)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Każda szkoła musi dbać o bezpieczeństwo swoich podopiecznych. Trudno jednak o to, skoro boisko, na którym uczniowie spędzają czas podczas np. lekcji wychowania fizycznego, nie jest w dobrym stanie. W tej sprawie u prezydenta Piotra Grzymowicza interweniowała radna Joanna Misiewicz.

Warto przeczytać

  • Znamy już przyczynę zatrucia policjantów z Akademii Policji...
  • "To ziemia, która widziała piekło"
  • 30-latek z wyrokami na koncie i narkotykami w mieszkaniu...
Szkoła Podstawowa nr. 1 im. Ryszarda Knosały, znajdująca się przy ul. Stanisława Moniuszki 10 znalazła się w centrum uwagi podczas sesji Rady Miasta Olsztyn. Mianowicie chodziło o kwestie remontu boiska szkolnego, które nie spełnia
odpowiednich warunków bezpieczeństwa dla uczniów.

Szkoła Podstawowa nr. 1 im. Ryszarda Knosały jest najstarszą w Olsztynie, ponieważ jej korzenie sięgają aż 1947 roku. Tak szanowana placówka oświatowa, o bardzo długich tradycjach z pewnością zasługuje na skutecznie rozwiniętą infrastrukturę, która zapewni uczniom prawidłowy rozwój i miło spędzony czas. Szkoła posiada m.in. aulę, ogródek, salę gimnastyczną, bogatą w zawartość bibliotekę czy Internetowe Centrum Informacji Medialnej. Jednak według dyrekcji, rodziców, uczniów i pracowników boisko szkolne to obiekt, który nie jest przystosowany do prawidłowego użytku.

Radna miasta Joanna Misiewicz (KO) wniosła do prezydenta Olsztyna Piotra Grzymowicza interpelację dotyczącą remontu boiska należącego do szkoły. W oficjalnym piśmie, jako główny powód podała, że "jakiekolwiek zajęcia na istniejącym boisku stanowią zagrożenie dla zdrowia uczniów korzystających z boiska. Nawierzchnia boiska jest betonowa. Beton ma liczne pęknięcia. Podczas korzystania z boiska, kontuzje u dzieci są na porządku dziennym. To zniechęca dzieci, jak również nauczycieli do zajęć na boisku".

Według radnej problem popękanej betonowej nawierzchni łączy się z kolejnym, a mianowicie wyborem szkoły dla dzieci przez rodziców.

— Dzieci, które doznały kontuzji na betonowym boisku nie chcą brać udziału w lekcjach i zawodach sportowych, to powoduje pogorszenie sprawności fizycznej dzieci, a w konsekwencji i zdrowia — czytamy w dalszej części oficjalnego pisma.

Całkowity koszt modernizacji boiska, włączając wymianę ogrodzenia i oświetlenia wynosi ok. 800 000 złotych.

W odpowiedzi na interpelację prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz przyznaje, że w budżecie na rok 2024 oraz Wieloletniej Prognozie Finansowej nie przewidziano środków na remont boiska. Powodem są liczne przedsięwzięcia, które mają znaczenie strategiczne dla miasta. Jako podstawę do działania prezydent wymienił przygotowanie projektu, mającego określić zakres wszelkich robót oraz koszty. Dopiero później można starać się o dofinansowanie zewnętrzne.

Boisko SP 1 Moniuszki Zobacz więcej zdjęć. Kliknij i otwórz galerię.


Janusz Siennicki

Subskrybuj "Gazetę Olsztyńską" na Google News
Tagi:
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Ryszarda Knosały w Olsztynie boisko interpelacja. Joanna Misiewicz
Janusz Siennicki
więcej od tego autora

PODZIEL SIĘ

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zaloguj się lub wejdź przez FB

GazetaOlsztyńska.pl
  • Koronawirus
  • Wiadomości
  • Sport
  • Olsztyn
  • Plebiscyty
  • Ogłoszenia
  • Nieruchomości
  • Motoryzacja
  • Drobne
  • Praca
  • Patronaty
  • Reklama
  • Pracuj u nas
  • Kontakt
ul. Tracka 5
10-364 Olsztyn
tel: 89 539-75-20
internet@gazetaolsztynska.pl
Biuro reklamy internetowej
tel: 89 539-76-29,
tel: 89 539-76-59
reklama@wm.pl

Bądź na bieżąco!

Najświeższe informacje przygotowane przez Redakcję zawsze na Twojej skrzynce e-mail. Zapisz się dzisiaj.

  • Polityka Prywatności
  • Regulaminy
  • Kontakt
2001-2025 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 7B