Jak dokonać wyboru lodówki? 4 wskazówki

2024-03-19 13:00:28 (ost. akt: 2024-03-19 13:01:38) Artykuł sponsorowany

Podziel się:

Lodówka to jeden z najważniejszych elementów całej kuchni. Nieprawidłowo dobrana będzie sprawiać problemy w codziennym użytkowaniu, zużywać nieadekwatną do Twoich potrzeb ilość prądu i zniszczy wystrój Twojej kuchni. Dlatego warto dokładnie przemyśleć jej wybór. Rozbudowane specyfikacje techniczne i specyficzne nazwy potrafią zniechęcić do starannego wyboru urządzenia, więc przygotowaliśmy dla Ciebie zestaw 4 wskazówek ułatwiających wybór idealnej lodówki bez dogłębnego zapoznawania się ze skomplikowanymi parametrami. Dzięki tym poradom z łatwością wybierzesz lodówkę, która spełni wszystkie Twoje potrzeby i świetnie wpasuje się w kuchenną aranżację. Zapraszamy!

1. Lodówki wolnostojące vs lodówki do zabudowy – Co wybrać?


Na początek wybierz rodzaj lodówki. Dostępne są dwie możliwości. Zakup lodówki wolnostojącej lub urządzenia do zabudowy. Ostateczny wybór zależy od Twojej wizji na urządzenie kuchni. Jeśli chcesz stworzyć maksymalnie spójną przestrzeń, to lodówka również powinna wpasowywać się w ogólny wygląd pomieszczenia. Warto wówczas postawić na urządzenie do zabudowy, które zostanie dopasowane do reszty mebli kuchennych poprzez schowanie za frontami szafek.
Lodówki do zabudowy często są ograniczone pod względem dostępnych rozmiarów w porównaniu z wolnostojącymi. Wolnostojące urządzenia dostępne są w różnych szerokościach, wysokościach i głębokościach, co daje większość elastyczność projektową w kuchni.
Niezależnie od wybranego rodzaju musisz pamiętać, żeby sprawdzić podstawowe parametry techniczne lodówki. Znacznie ułatwią Ci to kompleksowo stworzone specyfikacje techniczne, które znajdziesz przy każdej lodówce znajdującej się na stronie https://www.sferis.pl/lodowki-3323 – Kliknij i sprawdź sam!

2. Wymiary powinny być dopasowane do Twojej kuchni i Twoich potrzeb


Wymiary urządzenia to kwestia bardzo ważna. W skrajnym przypadku jeśli wcześniej nie zweryfikujesz wymiarów lodówki może zdarzyć się, że nie będzie możliwym umieszczenie jej w zamierzonym miejscu. Warto wspomnieć, że w tym aspekcie nie chodzi tylko o to, że lodówka musi zmieścić się na danej przestrzeni i pasować do pozostałych elementów. Wymiary lodówki bezpośrednio przekładają się na jej funkcjonalności, takie jak pojemność użytkowa chłodziarki, pojemność całkowita we wnętrzu lodówki itd. Kiedy ustalisz już, że dane kilka modeli lodówek zmieści się w określonym miejscu, to przejdź do parametrów użytkowych.

3. Funkcjonalności, czyli pojemność chłodziarki, pojemność użytkowa zamrażarki i wiele więcej


To zdecydowanie najbardziej indywidualna kwestia przy wyborze lodówki. Pojemność i położenie zamrażarki, pojemność chłodziarki i ogólna ilość miejsca oferowanego przez lodówkę to parametry, które musisz wybrać samodzielnie. Nie znajdziesz nigdzie reguł określających, jaka ilość miejsca jest potrzebna w lodówce przy 4-osobowej rodzinie itd. Dlatego najlepszym wyjściem jest samodzielna analiza. Warto zrobić to na podstawie Twojej obecnej lodówki.
Czy taka pojemność całkowita Ci odpowiada, czy może wolałbyś mieć więcej miejsca? A może nie potrzebujesz takiej dużej lodówki? Wszystko zależy od Ciebie. Odpowiedz sobie na wymienione pytania, a z pewnością wybierzesz lodówkę z odpowiednią ilością miejsca. Kiedy już to zrobisz, pozostanie Ci jedynie do ustalenia roczne zużycie energii. Szeroką ofertę funkcjonalnych i oszczędnych urządzeń znajdziesz w sklepie sferis.pl – Kliknij i sprawdź sam!

4. Klasa energetyczna, czyli prosty sposób na ochronę portfela i środowiska


To najprostszy w wyborze parametr, który z łatwością ustalisz na podstawie 1 zasady. Im wyższa klasa energetyczna, tym lepiej. Niezależnie, czy przeglądasz lodówki side, lodówki podblatowe, czy jakikolwiek sprzęt AGD – ta reguła sprawdzi się zawsze i wszędzie. Staraj się wybrać lodówkę z klasą energetyczną A, najlepiej A+++. Taki wybór ochroni Twój portfel przed potężnymi rachunkami za prąd oraz środowisko przed nadmierną emisją.

Podsumowanie


Przemyślany wybór lodówki to gwarancja zakupu urządzenia zapewniającego komfortowe i energooszczędne użytkowanie. Przy zakupie pamiętaj o 4 kwestiach omówionych w dzisiejszym poradniku. To najprostszy sposób na wybór idealnej lodówki. Sprawdź sam!

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB