Strażacy - czuwają, ratują, pomagają i edukują. Dziękujemy za Wasz trud i poświęcenie!
2024-05-04 15:29:34(ost. akt: 2024-05-04 15:40:36)
Ktoś kiedyś powiedział, że strażak z OSP pracuje 24h na dobę, że w każdej chwili gotowy jest stawić się na alarm i wyjechać na akcję. Taką ciągłą gotowość do działania powinno się określać nie pracą lecz służbą. Służyć w szeregach Ochotniczej Straży Pożarnej oznacza służyć ludziom z ponad milionem innych ochotników z całego kraju, stać na straży bezpieczeństwa oraz działać.
Wszyscy strażacy ochotnicy, słysząc wycie syreny, pędzą do wozu strażackiego .I nie ma znaczenia, czy syrena zawyje w dzień, czy w nocy, w święto. Nawet w Boże Narodzenie. Każdy pożar to katastrofa, gdzie sekunda zwłoki czy wahania, może być straszną w skutkach. Dlatego ochotnicy starają się reagować błyskawicznie na każde wezwanie. To nie tylko odpowiedzialne zajęcie, ale i bardzo niebezpieczne. Tym czasem członkowie OSP, jak by tego niebezpieczeństwa nie zauważając, spieszą z pomocą, nie tylko wtedy, kiedy odezwie się syrena .Gotowi są pomagać innym w każdej trudnej sytuacji.
Święto strażaków obchodzone jest 4 maja w dniu, gdy w kościele katolickim wspominany jest Święty Florian. W Polsce obchodzone jest od 2003 roku. Jego inicjatorem jest australijski strażak J.J. Edmondson z Melbourne, który chciał w ten sposób uczcić tragicznie zmarłych w 1998 roku pięciu kolegów-strażaków. Przypłacili oni życiem próbując ratować z pożaru ludzi i ich mienie.
Strażak jest jednym z najbardziej niebezpiecznych zawodów, to oni ryzykują zdrowie i życie podczas akcji ratunkowych. Druhny i Druhowie są także bez wątpienia najbardziej lubianymi służbami mundurowymi. Warto właśnie dzisiaj podziękować im za ich służbę i oddanie!
Życzymy Wam, Drodzy Strażacy, bezpiecznej służby, zawsze szczęśliwych powrotów z akcji. Niech św. Florian otacza Was swoją opieką w wypełnianiu obowiązków. Niech bezinteresowna służba na rzecz mieszkańców będzie również wyrazem ciągłej pracy nad sobą oraz doskonaleniem Waszych własnych umiejętności i charakterów. Niechaj ta trudna praca, pełna nieprzewidywalnych wyzwań, będzie dla Was przede wszystkim źródłem osobistej satysfakcji oraz powodem do dumy w myśl oczywistej i pięknej Waszej dewizy: "Bogu na chwałę, ludziom na pożytek".
Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie
Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.
Zaloguj się lub wejdź przez