WM.pl
11 maja 2025, Niedziela
imieniny: Igi, Mamerta, Miry
  • 12°C
    Olsztyn

  • Cywilizacja
  • Rodzina
  • Biznes i ekonomia
  • Moto
  • Redakcja poleca
  • Rolnicze abc
  • Moje Mazury
  • Poczta
  • Ogłoszenia
  • Anty-defamation
  • Kongres Przyszłości
  • Europe Direct
  • Plebiscyt Sportowy
  • Krasnal.info
PODZIEL SIĘ

Galeria Schron: Noc Muzeów z piknikiem zdrowej żywności

2024-05-15 08:00:00(ost. akt: 2024-05-15 08:15:30)

Autor zdjęcia: Katarzyna Tomaszewicz

Mazurska Fundacja Sztuki "Art Progress" zaprasza do Galerii Sztuki Schron Giżycko na wyjątkową Noc Muzeów. Wydarzeniu towarzyszyć będzie piknik "Zdrowo i kulturalnie".

Warto przeczytać

  • Będzie tak, jak zapowiadano? IMGW ostrzega przed przymrozkami
  • Kwarantanna dla studentów Akademii Policji w Szczytnie...
  • Tragedia na trasie Chorzele-Szczytno. Droga jest zablokowana...
W tę jedną noc, podobnie jak muzea w całej Polsce, tak i my - otwieramy swoje drzwi specjalnie dla Was! - zapraszają organizatorzy.

Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 18 maja, od godziny 17 do 21. Wstęp jest bezpłatny.

- Zaprosiliśmy do nas na ten wieczór wyjątkowego twórcę - Stanisława Poskrobko, znanego też jako Nikifor z Podlasia. W Galerii oraz w Schronie zaprezentujemy obrazy naszego gościa, które może część z Was już miała okazje u nas oglądać. Ale! Uwaga - z pewnością zaskoczymy Was także nowymi dziełami, które do tej pory nie były dostępne - zapowiadają organizatorzy. - Artysta opowie nam o swoich inspiracjach, obrazach - zarówno starszych jak i tych najnowszych. Będzie okazja porozmawiania o twórczości, malarstwie, i pewnie wielu innych tematach.

W jednym z pomieszczeń schronu wciąż dostępna będzie do oglądania kolekcja "Sztuka z Mazur", której wernisaż odbył się 1 maja. Kto jeszcze nie widział, będzie miał ku temu świetną okazję.
Wydarzenie będzie odbywało się w podziemiach galerii czyli w schronie przeciwlotniczym z 1944 roku. Będzie więc możliwość zwiedzenia tego zabytkowego miejsca, który przypomni starszym, a przybliży tym młodszym historię Giżycka.

Przy okazji Nocy Muzeów przy galerii odbędzie się piknik "Zdrowo i kulturalnie". Prezentowane będą stoiska producentów zdrowej, lokalnej żywności. Koło Gospodyń Wiejskich "Sielanka" w Spytkowie wystąpi z pokazem pieczenia sękacza oraz bezpłatną degustacją tego pysznego ciasta, świeżo wyciskanych soków, gofrów na patyku, lemoniady.

Patronat nad piknikiem objął minister rolnictwa i rozwoju wsi, a gościem specjalnym będzie sekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Stefan Krajewski. Piknik odbędzie się w sobotę, 18 maja 2024 r. w Giżycku na placu przy Galerii Schron Giżycko w godzinach od 19 - 21.
KT

Fot. Katarzyna Tomaszewicz

Subskrybuj "Gazetę Olsztyńską" na Google News
Tagi:
Giżycko Noc Muzeów Galeria Sztuki Schron Giżycko piknik sękacz zdrowa żywność
Katarzyna Tomaszewicz
więcej od tego autora

PODZIEL SIĘ

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zaloguj się lub wejdź przez FB

GazetaOlsztyńska.pl
  • Koronawirus
  • Wiadomości
  • Sport
  • Olsztyn
  • Plebiscyty
  • Ogłoszenia
  • Nieruchomości
  • Motoryzacja
  • Drobne
  • Praca
  • Patronaty
  • Reklama
  • Pracuj u nas
  • Kontakt
ul. Tracka 5
10-364 Olsztyn
tel: 89 539-75-20
internet@gazetaolsztynska.pl
Biuro reklamy internetowej
tel: 89 539-76-29,
tel: 89 539-76-59
reklama@wm.pl

Bądź na bieżąco!

Najświeższe informacje przygotowane przez Redakcję zawsze na Twojej skrzynce e-mail. Zapisz się dzisiaj.

  • Polityka Prywatności
  • Regulaminy
  • Kontakt
2001-2025 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 7B