Książkochatki zostaną odratowane. Miejska Biblioteka Publiczna w Olsztynie już podjęła odpowiednie kroki
2024-06-14 15:00:33(ost. akt: 2024-06-17 11:30:17)
Niedawno informowaliśmy o nienajlepszym stanie książkochatek, czyli małych biblioteczek na świeżym powietrzu. Na szczęście taki stan już niedługo będzie tylko w pamięci. Miejska Biblioteka Publiczna podjęła już odpowiednie kroki.
Książkochatki to projekt zrealizowany jeszcze w czasach pandemii. Jego zamysłem było, aby mieszkańcy Olsztyna, którzy chcą skorzystać z zasobów biblioteki nie musieli do niej wchodzić, a mogli wypożyczyć je z biblioteczki na świeżym powietrzu.
Kilka dni temu, pisaliśmy o nienajlepszym stanie książkochatek przy plaży miejskiej i na trasie spacerowej wokół Jeziora Długiego.
Biblioteczki były bardzo zarośnięte, a jedna z nich wymagała solidnego remontu, z uwagi na wybite okna. Chatki wymagały też ponownego odmalowania.
— Nasza instytucja podjęła kroki ku wymianie chatek bookcrossingowych — poinformowała Katarzyna Masiewicz, kierownik działu promocji w Miejskiej Bibliotece Publicznej.
Jak dodała, nowe domki dla książek już zostały zamówione i są w trakcie realizacji.
— Czynimy starania, żeby w terminie do 20 czerwca zostały wymienione i cieszyły nadal estetyką i funkcjonalnością szerokie grono miłośników książek — wyjaśniła.
To niesamowita wiadomość dla wszystkich mieszkańców Olsztyna, którzy będą chcieli zrobić sobie przystanek podczas spaceru na jedną lub dwie książki.
Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie
Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.
Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych
Zaloguj się lub wejdź przez
takamarysia #3114994 17 cze 2024 12:04
Piekna idea. Znana w calym cywilizowanym swiecie. Ale takie "mini galerie" umieszcza sie zazwyczaj w centrach miast gdzie latwiej je obserwowac i nie skazywac na zapomnienie po sezonie.
odpowiedz na ten komentarz
takamarysia #3114989 17 cze 2024 09:58
Piekna idea. Znana w calym cywilizowanym swiecie. Tylko przewaznie stawia sie w miejscach calodobowo dostepnych, glownie w centrach miast. Inaczej mozna liczyc sie z altami wyndalizmu czy zwyklego zapomnienia.
odpowiedz na ten komentarz