Młody tiktoker z wielkim prezentem dla olsztyńskiego schroniska. Na konto placówki trafiło ponad 20 tysięcy złotych
2024-06-26 20:24:08(ost. akt: 2024-06-27 08:35:37)
Zdarza się, że mały gest poniesie za sobą ogromną falę pomocy. Tak właśnie było w tym przypadku. Młody tiktoker Łatwogang razem z kolegą stworzyli stream, z którego pieniądze przekazali na szczytny cel. Część z nich trafiła na zwierzęta z Olsztyna.
Ta niesamowita akcja to pomysł dwóch tiktokerów Łatwogang, czyli Patryka Gorkowskiego i Marcela Wasiluka, którzy postanowili włączyć stream na YouTubie i w ten sposób zebrać pieniądze na szczytny cel.
Internauci mogli ich oglądać przez 63 godziny jak... siedzą i nic nie robią.
Taki właśnie był zamysł live'a. To efekt wcześniejszych akcji ze strony młodego twórcy Łatwoganga, który w jednym z tiktoków zapowiedział, że za każde polubienie filmiku, spędzi sekundę nie odzywając się i nic nie robiąc. Polubień było ponad 227 tysięcy, co przekłada się na 63 godziny ciągłego live'a.
W kolejnym filmiku youtuber poprosił o to, aby użytkownicy napisali w komentarzach, na jakie schroniska mają zostać przeznaczone pieniądze.
Jedną z najczęstszych odpowiedzi było schronisko dla zwierząt w Olsztynie.
— Jesteśmy bardzo wdzięczni, że pomyślano o naszych zwierzakach i było to dla nas ogromne i miłe zaskoczenie. Opieka nad zwierzętami w schronisku jest jak skarbonka bez dna, a środki oczywiście zostaną przekazane na naszych podopiecznych — mówi dr inż. Agata Jastrzębska, behawiorysta zwierząt - koordynator wolontariatu ze Schroniska dla Zwierząt w Olsztynie.
Jak dodaje behawiorystka pieniądze pokryją część specjalistycznego leczenia i diagnostyki, zakup karmy bytowej i weterynaryjnej oraz ściółki dla kotów. Będą też pewnym zapasem, w razie jakiś nowych, póki co nieprzewidzianych wydatków.
— Cieszymy się, że nasze schronisko zostało wybrane, to bardzo budujące. Cały rok zachęcamy mieszkańców do wspierania naszej placówki, wiele osób odwiedza naszych podopiecznych i pomaga nam jak może — wskazuje.
Aktualnie w schronisku przebywa 120 psów i 60 kotów, chociaż jak tłumaczy dr inż. Agata Jastrzębska, ta liczba zmienia się praktycznie każdego dnia.
Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie
Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.
Zaloguj się lub wejdź przez