Jak dbać o swoją skórę i ciało podczas urlopu?

2024-07-23 11:08:02(ost. akt: 2024-07-23 11:20:05)   Artykuł sponsorowany
Czas urlopu to okres, kiedy wreszcie mamy czas na to, by się zrelaksować, a razem z nami może odprężyć się nasza skóra, która na co dzień na skutek stresu, złej diety czy słabej jakości snu jest szara, matowa i pozbawiona blasku, a do tego pojawiają się na niej niechciane wykwity. Podczas urlopu, choćby na Warmii i Mazurach, możemy o nią zadbać. Dziś podpowiemy, jak to robić.

Dobre oczyszczanie to podstawa 

Niezależnie od tego, czy podczas urlopu nakładasz makijaż, czy też dajesz skórze od niego odpocząć, co dzienną rutynę pielęgnacyjną musisz rozpocząć od gruntownego oczyszczania. Zabierz ze sobą peeling, płyn micelarny, a także żel myjący z dodatkiem aloesu. Taki zestaw pozwoli Ci ukoić skórę. Zanim przejdziemy do dalszego omawiania zawartości urlopowej kosmetyczki, podpowiemy, jak oczyszczać skórę. Jeśli na co dzień z ledwością masz czas na użycie płynu micelarnego, to w czasie urlopu powinnaś zadbać o dokładniejsze oczyszczanie. Zacznij właśnie od nałożenia produktu zawierającego micele wiążące zarówno zanieczyszczenia, jak i wodę. Potem sięgnij po żel myjący do twarzy na bazie wody. Oczyszczanie dwufazowe to najlepszy sposób na pozbycie się zanieczyszczeń. Trzeba zatem zakupić kosmetyk na bazie oleju i na bazie wody. Raz w tygodniu pamiętaj jeszcze o peelingu. Wykonuj go po dokładnym oczyszczeniu skóry. Sięgnij po peeling enzymatyczny na bazie ekstraktów z ananasa, papai czy też figi. Taki produkt zapewnia dość łagodne złuszczanie bez podrażnień. Lepiej zrezygnuj z inwazyjnych peelingów mechanicznych. 

Nawilżanie i odżywianie skóry 

Po oczyszczaniu przychodzi czas na nawilżanie. Skóra powinna zostać dogłębnie odżywiona. Często przesuszenie sięga głębszych warstw skóry, dlatego warto na początek użyć serum z kwasem hialuronowym i witaminą C. Ta ostatnia zwalcza wolne rodniki tlenowe i jest naturalnym antyoksydantem. Może niwelować przebarwienia, które w okresie letnim bardzo często się pojawiają. Kwas hialuronowy małocząsteczkowy może pomóc lepiej nawilżyć skórę. Z kolei barierę hydrolipidową zabezpieczy krem nawilżający z kwasem hialuronowym. Warto wybrać produkt, który zawiera dodatkowo ceramidy i peptydy, które wzmacniają warstwę ochronną. Cenionym składnikiem kremu jest także filtr UV, przy czym jeśli skóra jest wrażliwa, nie powinien być to filtr chemiczny, a raczej mineralny. Dodatek SPF 50+ chroni skórę przed czerniakiem, ale i przedwczesnym starzeniem.        

Ochrona przed słońcem oraz redukcja nadmiernego wydzielania potu 

Jeżeli krem nawilżający nie posiada filtru SPF, to należy go nałożyć po skończonej pielęgnacji w formie kremu, czy też mgiełki. W czasie urlopu warto dać odpocząć skórze od makijażu. Wybierając się na rejs jachtem po jeziorze, koniecznie nie zapomnij spakować kremu SPF do torby, ponieważ należy go nakładać co 2-3 godziny. Słońce na wodzie operuje jeszcze silniej i łatwo o oparzenia słoneczne. Jeżeli masz problem z nadmiernym poceniem, to koniecznie postaw na dobry antyperspirant. Sprawdzi się taki, który zawiera tlenek magnezu. Wykazuje on skuteczne działanie i neutralizuje bakterie zawarte w pocie. Co więcej można go bez przeszkód stosować codziennie, po każdym myciu. Dzięki temu można zachować świeżość na dłużej pomimo panującej upalnej aury. 
Zadbanie o swoją skórę w czasie urlopu jest bardzo ważne i należy unikać nadmiernej ekspozycji na słońce. Dzięki temu i dobremu odpoczynkowi z nową energią wrócisz do codziennych obowiązków, a Twoja skóra będzie się prezentować zdrowo i świeżo.