WM.pl
2 sierpnia 2025, Sobota
imieniny: Gustawa, Kariny, Stefana
  • 25°C
    Olsztyn

  • Cywilizacja
  • Rodzina
  • Biznes i ekonomia
  • Moto
  • Redakcja poleca
  • Rolnicze abc
  • Moje Mazury
  • Poczta
  • Ogłoszenia
  • Anty-defamation
  • Kongres Przyszłości
  • Europe Direct
  • Plebiscyt Sportowy
  • Krasnal.info
PODZIEL SIĘ

Grzybki z naszych Mazur z uznaniem olsztyńskiego jury

2024-07-26 20:12:14(ost. akt: 2024-07-26 21:22:18)

Autor zdjęcia: Warmińsko-Mazurska Izba Rolnicza / FB

Warto przeczytać

  • Odpust parafialny Przemienienia Pańskiego
  • Auto osobowe zderzyło się z pociągiem relacji Szczecin-Białystok...
  • Olsztyn pamięta – 81. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego...
W piątek (26 VII) w biurze Warmińsko-Mazurskiej Izby Rolniczej w Olsztynie odbył się konkurs "Skarby zaklęte w szkle" skierowany do kół gospodyń wiejskich z województwa warmińsko-mazurskiego, którego celem była promocja przetworów domowych oraz bogactwa lokalnych tradycji kulinarnych z naszego regionu.

W stolicy województwa bardzo dobrze zaprezentowały się dziewczyny z KGW Stradunianki, które za swoje "Grzyby w occie" zdobyły II miejsce w kategorii "Domowe przetwory z warzyw".

Grzybki w occie - idealne pod pół litra!

Kryteria oceny obejmowały m.in.: „pierwsze wrażenie” – wygląd, estetykę, opakowanie; walory smakowe i zapachowe; cechy wyróżniające produkt – jakość, atrakcyjność, związek z regionem, oryginalną nazwę; wykorzystanie lokalnych surowców. Cieszy, że nasz region ma swoje przedstawicielki na podium smacznego konkursu. Gratulujemy!

Pozostałe kategorie konkursowe to "Domowe przetwory z owoców" i "Domowe przetwory mięsne i rybne". W tej pierwszej wygrało KGW w Dąbrówce Wielkiej Babeczki z Dąbróweczki za "Dar kociołka", a w ostatniej tryumfowało KGW w Bielicy Książęca Wieś Kwiatowa za swoją "Złotą rybkę w occie". Organizatorem konkursu "Skarby zaklęte w szkle" była Warmińsko-Mazurska Izba Rolnicza w Olsztynie.

mac.



Subskrybuj "Gazetę Olsztyńską" na Google News
Tagi:
Ełk konkurs kulinaria KGW Stradunianki grzyby w occie Warmińsko-Mazurska Izba Rolnicza Olsztyn Straduny
Maciej Chrościelewski
więcej od tego autora

PODZIEL SIĘ

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zaloguj się lub wejdź przez FB

GazetaOlsztyńska.pl
  • Koronawirus
  • Wiadomości
  • Sport
  • Olsztyn
  • Plebiscyty
  • Ogłoszenia
  • Nieruchomości
  • Motoryzacja
  • Drobne
  • Praca
  • Patronaty
  • Reklama
  • Pracuj u nas
  • Kontakt
ul. Tracka 5
10-364 Olsztyn
tel: 89 539-75-20
internet@gazetaolsztynska.pl
Biuro reklamy internetowej
tel: 89 539-76-29,
tel: 89 539-76-59
reklama@wm.pl

Bądź na bieżąco!

Najświeższe informacje przygotowane przez Redakcję zawsze na Twojej skrzynce e-mail. Zapisz się dzisiaj.

  • Polityka Prywatności
  • Regulaminy
  • Kontakt
2001-2025 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 7B