WM.pl
11 maja 2025, Niedziela
imieniny: Igi, Mamerta, Miry
  • 12°C
    Olsztyn

  • Cywilizacja
  • Rodzina
  • Biznes i ekonomia
  • Moto
  • Redakcja poleca
  • Rolnicze abc
  • Moje Mazury
  • Poczta
  • Ogłoszenia
  • Anty-defamation
  • Kongres Przyszłości
  • Europe Direct
  • Plebiscyt Sportowy
  • Krasnal.info
PODZIEL SIĘ

Święto Twierdzy Boyen - cztery dni atrakcji (8-11 sierpnia)

2024-08-08 14:00:00(ost. akt: 2024-08-08 13:25:58)

Autor zdjęcia: SK/ZO

Tegoroczna edycja Święta Twierdzy Boyen zacznie się 8 sierpnia i potrwa 4 dni. Jarmark, inscenizacja z okresu Wielkiej Wojny, konkurs kulinarny w Gotowaniu Grochówki w Kuchniach Polowych oraz wiele innych atrakcji czeka na widzów i gości w tym roku.

Warto przeczytać

  • Będzie tak, jak zapowiadano? IMGW ostrzega przed przymrozkami
  • Kwarantanna dla studentów Akademii Policji w Szczytnie...
  • Tragedia na trasie Chorzele-Szczytno. Droga jest zablokowana...
W ramach święta zobaczymy m.in. kolejną odsłonę Operacji Boyen - wyjątkowe widowisko historyczne, poświęcone wydarzeniom z okresu I wojny światowej. To dynamiczne rekonstrukcje, wierne repliki umundurowania armii pruskiej i rosyjskiej, pirotechnika filmowa, repliki broni lekkiej i maszynowej oraz ciężka artyleria w postaci armat i czołgów z czasów Wielkiej Wojny. Tło wydarzeń stanowi XIX-wieczna Twierdza Boyen w Giżycku.

PROGRAM

8-11 sierpnia (czwartek-niedziela)
9.00 – 19.00 – jarmark z rękodziełem, kulinariami regionalnymi, militariami i wieloma innymi stoiskami
9.00 – 19.00 – dioramy historyczne
10.00 – 18.00 – strzelanie z broni ostrej – strzelnica Stowarzyszenia „Zawisza” - główny magazyn prochowy - (atrakcja dodatkowo płatna)

9 sierpnia (piątek)
9.00 - 16.00 – konkurs kulinarny IV Otwarte Mistrzostwa w Gotowaniu Grochówki w Kuchniach Polowych – plac z prawej strony koszarowca „Miecz”
14.00 – 14.00 - konkursy wiedzy o twierdzy i Giżycku – stajnia z wozownią
16.30 - pokaz dynamiczny – inscenizacja (niespodzianka z udziałem kawalerii konnej)
18.00 - wernisaż wystawy malarstwa Moniki Stępień „NODURI” – warsztat zbrojmistrza

10 sierpnia (sobota)
od 10.00 – start zwiedzania twierdzy z przewodnikiem (zbiórki o pełnych godzinach na dziedzińcu twierdzy – ostatnie wyjście godz. 16.00)
13.00 - „Wielka Wojna w mazurskich krzakach – o Giżyckiej Pozycji Polowej w przededniu 110 rocznicy powstania” - prelekcja – Karol Dadas – warsztat zbrojmistrza
14.00 – 15.00 - konkursy wiedzy o twierdzy i Giżycku - stajnia z wozownią
17.30 - inscenizacja historyczna „Bój o Twierdzę” – majdan twierdzy
20.00 - spektakl olsztyńskiego Teatru Jaracza „Sztuka kochania Polaków”– donżon twierdzy

11 sierpnia (niedziela)
od 10.00 - zwiedzanie twierdzy z przewodnikiem (zbiórki o pełnych godzinach na dziedzińcu twierdzy – ostatnie wyjście o godzinie 16.00)
10.00 – 16.00 - pokaz wyposażenia i wyszkolenia Wojska Polskiego przygotowany przez 15 Giżycką Brygadę Zmechanizowaną – majdan twierdzy

Od czwartku do soboty w godz. 11 – 15 - panel warsztatowy dla najmłodszych.
Na wszystkie wydarzenia w ramach programu obowiązuje jedynie bilet wstępu na Twierdzę Boyen (twierdza.gizycko.pl/cennik/).

Fot. Arch. GG



Subskrybuj "Gazetę Olsztyńską" na Google News
Tagi:
Giżycko Święto Twierdzy Boyen program widowisko Operacja Boyen jarmark pokaz wystawa
Katarzyna Tomaszewicz
więcej od tego autora

PODZIEL SIĘ

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zaloguj się lub wejdź przez FB

GazetaOlsztyńska.pl
  • Koronawirus
  • Wiadomości
  • Sport
  • Olsztyn
  • Plebiscyty
  • Ogłoszenia
  • Nieruchomości
  • Motoryzacja
  • Drobne
  • Praca
  • Patronaty
  • Reklama
  • Pracuj u nas
  • Kontakt
ul. Tracka 5
10-364 Olsztyn
tel: 89 539-75-20
internet@gazetaolsztynska.pl
Biuro reklamy internetowej
tel: 89 539-76-29,
tel: 89 539-76-59
reklama@wm.pl

Bądź na bieżąco!

Najświeższe informacje przygotowane przez Redakcję zawsze na Twojej skrzynce e-mail. Zapisz się dzisiaj.

  • Polityka Prywatności
  • Regulaminy
  • Kontakt
2001-2025 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 7B